PLAGA komarów w Polsce! Przenoszą GROŹNĄ chorobę! Objawy to…

Sezon na komary w pełni. Prawdziwa plaga zaczęła jednak dotykać kolejne województwa. Wojsko może wkroczyć do akcji.

Najgorzej jest w województwie świętokrzyskim – tam samorząd już apeluje o pomoc. Poseł PiS wraz z liderem Porozumienia Michałem Cieślakiem proszą wojewodę Agatę Wojtyszek o zlecenie wykonania oprysków przy użyciu samolotów. Niewykluczone, że do akcji włączą się pododdziały chemiczne wojska.

Tak wielkiej populacji komarów nie było w Polsce nawet po największy powodziach w historii kraju. Teraz na plagę krwiopijców szykują się kolejne województwa. Niestety – oprócz ukąszeń komary przenoszą groźne bakterie wywołujące…

Dirofilarię repens – czyli zagnieżdżanie się pasożyta pod naszą skórą. Ten w celu znalezienia odpowiedniego miejsca wędruje pod skórą człowieka kilka miesięcy. Jego obecność trudno od razu zauważyć – po czasie objawia się małym guzkiem o średnicy ok. 2 cm. Leczenie – tylko chirurgiczne usunięcie.

– Masowe wystąpienie owadów na terenach podtopionych uniemożliwia mieszkańcom prowadzenie podstawowych czynności gospodarskich i bytowych. Ponadto komary mogą roznosić choroby i wirusy – mówił portalowi Echodnia Michał Cieślak.

Plaga komarów w Polsce 2019

Niestety plaga komarów nie dotyczy tylko jednego obszaru – kolejne województwa dają znać o sporym problemie – mieszkańcy są atakowani przez komary nawet idąc na krótki spacer. Jak mówi jeden z mieszkańców Torunia – „szedłem wynieść śmieci – zajęło to może minutę. W tym czasie ugryzły mnie w 6 miejscach” 

Komentarze