Polska aktorka z historycznym wyróżnieniem!

Podczas poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego krakowskiej AST uczelnia, po raz pierwszy w historii, postanowiła uhonorować tytułem doktora honoris causa wybitną polską aktorkę.

Krystyna Janda osobiście odebrała wyróżnienie. Podczas uroczystości przemawiali wybitni polscy przedstawiciele Akademii Sztuk Teatralnych, którzy w samych superlatywach określali ponadprzeciętne umiejętności i osiągnięcia aktorki. Ona sama podkreśliła w podziękowaniu, że na scenie trwa od 45 lat, ciągle podejmując nowe wyzwania aktorskie. Zaapelowała do studentów rozpoczynających swoją naukę na uczelni, aby w swojej interpretacji świata „nie było im wszystko jedno”.

 

Krystyna Janda jest związana z polskim teatrem i filmem od przeszło 45 lat. Jest laureatką najważniejszych nagród filmowych, teatralnych i telewizyjnych, a także Złotej Palmy w Cannes za rolę w „Przesłuchaniu”. Jest założycielką i dyrektor artystyczną warszawskich „Och Teatru” i „Teatru Polonia”. Obecnie wciela się jednocześnie w 10 różnych postaci.

Dodatkowo Janda stworzyła własną markę kosmetyków dla kobiet dojrzałych. Angażuje się także społecznie w wiele bliskich jej sercu akcji. W mediach społecznościowych natomiast często udostępnia kontrowersyjne materiały związane z bieżącymi wydarzeniami w kraju.

Źródło: onet film, facebook, internet.

Foto: Facebook

Komentarze