Po rozmowie kwalifikacyjnej wystarczy TO zrobić a pracodawca z pewnością wybierze Ciebie!

Szukanie nowej pracy bywa ekscytujące, stresujące, nużące… To zależy od sytuacji życiowej. Prędzej czy później każdy z nas trafia na rozmowę kwalifikacyjną do wymarzonego miejsca pracy. Dajemy wówczas z siebie wszystko, staramy się pokazać, jak bardzo nam zależy. A gdy nikt do nas nie oddzwania jesteśmy załamani i zastanawiamy się, jak to możliwe. Okazuje się, że nawet bardzo dobremu kandydatowi brakuje dosłownie jednej iskierki, aby ostatecznie przekonać pracodawcę. Profesjonalistka w branży HR postanowiła zabrać głos w tej sprawie i podpowiedzieć nam, czym może być ów brakujący element. Będziecie bardzo zdziwieni tym, jak pracodawcy odczytują różne zachowania kandydatów. Warto również wypróbować metodę zaprezentowaną poniżej.

Nienaganna prezencja i doskonałe przygotowanie to niestety nie wszystko. Rywalizacja na rynku pracy się zaostrza, zatem kandydat idealny zawsze będzie o krok przed innymi. Jeśli wyróżnisz się spośród innych, to masz wielkie szanse na zwycięstwo. Wystarczy jeden, krótki e-mail…

Gdy rozmowa dobiegnie końca i rozpocznie się czas oczekiwania na informację zwrotną, to zdecydowanie możesz coś zdziałać. Otwórz maila i napisz do firmy, która odwiedziłeś na rozmowie. W treści wpisz oficjalne podziękowania za zaproszenie Ciebie i wysłuchanie. Mnóstwo dyrektorów zaczyna zwracać na to uwagę, gdyż ich zdaniem takie zachowanie zdradza wiele pozytywnych cech danej osoby. Świadczy to o dojrzałości i wysokiej kulturze osobistej. A takich ludzi potrzebuje mnóstwo firm. 

Komentarze