Po rozmowie z tą osobą czujesz wyczerpanie emocjonalne? Przyczyna może przerażać

wyczerpanie

Często po rozmowie z daną osobą możemy odczuwać wyczerpanie psychiczne, ponieważ…

Osoby, które w negatywny sposób na nas wpływają mogą znajdować się nie tylko w miejscu pracy, lecz także w gronie najbliższych przyjaciół lub w rodzinie. Sama myśl o danej osobie może wywoływać w nas podświadomie niechęć oraz spadek enrgii.

 

Jedynie w psychologii  takie osoby są określane jako „wampir energetyczny”, ponieważ wyrażenie to nie jest oczywiście terminem klinicznym.

W towarzystwie takiego człowieka diametralnie jednak można zacząć odczuwać dyskomfort fizyczny w postaci np. bólów głowy.

 

Christiane Northrup, lekarz medycyny oraz autorka książki pt: „Unikanie wampirów energetycznych”, wyjaśnia, że cechy charakterystyczne dla wampirów energetycznych pasują do zaburzeń osobowości z pogranicza zachowań określanych narcystycznymi.

 

ZOBACZ TEŻ:Twoja skóra stale wysyła Ci sygnały na temat stanu zdrowia! Możesz cierpieć na…

 

Jak rozpoznać taką osobowość?

 

-ma tendencję do nieświadomego przenoszenia swoich problemów na innych

-nie można na taką osobę liczyć w trudnych sytuacjach

-są pozbawieni empatii

-lubi użalać się i wzbudzać litość

-mogą wprowadzić swoje ofiary w stan przewlekłego stresu

-często pełnią rolę dykatora 

 

Skuteczną taktyką obrony przed wampirem energetycznym jest na ogół nie wchodzić z nim w głębsze relacje, nie dawać się wciągać w zwierzenia i różnego rodzaju manipulacje emocjonalne. W trakcie rozmowy z takim osobnikiem należy zachować dystans emocjonaly i odpowiadać krótko i treściwie.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabay

Komentarze