Pogoda na SOBOTĘ: OPADY ŚNIEGU NIEMAL W CAŁEJ POLSCE!

Synoptycy prognozują opady śniegu. Pojawi się też niewielki mróz. Termometry pokażą od -1 do 3 stopni Celsjusza.

W ciągu następnej doby Polska będzie na skraju niżu Ailton znad Ukrainy. Zimne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego napływa z północnego wschodu. Noc będzie pochmurna. Wystąpią opady śniegu. Temperatura wyniesie minimalnie od -3 stopni Celsjusza na wschodzie do 1 stopnia C na Pomorzu. Wiatr powieje z kierunku północnego.

Pogoda na sobotę

W sobotę mieszkańców Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej czeka pogodna aura. Na pozostałych obszarach kraju pojawią się opady śniegu. Termometry pokażą od -1 stopnia C na wschodzie do 3 stopni C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Powietrze najwyższą wilgotność będzie miało na wschodzie i południowym wschodzie kraju, powyżej 80%. Wszędzie pogodę odczujemy jako zimną i wietrzną. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne w północno-zachodniej Polsce, poza tym – niekorzystne.

Pogoda Warszawa

W dzień będzie pochmurno, okresami będzie można spodziewać się opadów śniegu. Termometry pokażą do 0 stopni C. Powieje umiarkowany, północny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Ciśnienie po południu wzrośnie do 1023 hPa.

Pogoda Poznań

W dzień będzie pochmurno, okresami będzie można spodziewać się opadów śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 2 stopni C. Powieje umiarkowany wiatr, w porywach do 45 km/h, z północy. Ciśnienie po południu wzrośnie do 1027 hPa.

Pogoda Gdańsk

W dzień będzie pochmurno, okresami będzie można spodziewać się opadów śniegu. Termometry pokażą do 2 stopni C. Wiatr powieje umiarkowanie, w porywach do 45 km/h, z północy. Ciśnienie po południu wzrośnie do 1037 hPa.

Pogoda Wrocław

W dzień będzie pochmurno. Okresami wystąpią opady śniegu. Na termometrach zobaczymy do 1 stopni C. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, północny wiatr. Ciśnienie po południu wzrośnie do 1023 hPa.

Pogoda Kraków

W dzień będzie pochmurno, okresami będzie można spodziewać się opadów śniegu.  Temperatura wzrośnie do 0 stopni C. Powieje umiarkowany, w porywach do 45 km/h, północny wiatr. Ciśnienie po południu wzrośnie do 1006 hPa.

Komentarze