Pokochaliśmy go za rolę Gustlika. Franciszek Pieczka…

Pieczka

Franciszek Pieczka to jeden z najlepszych polskich aktorów. Największą sławę zyskał dzięki roli Gustlika w serialu „Czterej pancerni i pies”…

Co dziś robi słynny aktor?

Mimo iż od emisji serialu „Czterej pancerni i pies” minęło już ponad 50 lat, film wciąż budzi żywe emocje i jest w pamięci wielu z nas. Co się dzieje z odtwórcą jednej z głównych ról – Franciszkiem Pieczką? Aktor dożył naprawdę sędziwego wieku – obecnie ma 91 lat!

Czy wciąż gra?

Jeżeli myśleliście, że aktor odpuścił już sobie granie w filmach, to jesteście w błędzie. Mimo wieku, Pieczka wciąż ma bardzo bystry umysł a praca na planie dalej jest jego wielką pasją.

„Sam zdaję sobie sprawę, że w moim wieku każdy przeżyty dzień jest wielką wygraną. Chciałbym żyć jak najdłużej, ale nie boję się śmierci. Ja już przeżyłem swoje. Nie mam już wygórowanych aspiracji co do swoich poczynań, prywatnych czy zawodowych, stąd mam ten komfort wyciszenia. Ja już nic nie muszę, ale jeszcze wiele mogę” – przyznał aktor w rozmowie z RMF.

Imponujący dorobek aktorski

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 w Godowie. Po II wojnie światowej studiował aktorstwo. W 1954 roku został absolwentem PWST w Warszawie. Debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Następnie przeniósł się do prowadzonego przez Krystynę Skuszankę Teatru Ludowego w Nowej Hucie, gdzie występował w latach 1955–1964. W latach 1974–2015 był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrał w ponad 120 filmach!

W swojej ostatniej produkcji zatytułowanej „Syn Królowej Śniegu” zagrał w 2017 roku. Ostatnio media poinformowały, że Pieczka ma problemy ze słuchem. Fani aktora zaczęli się bardzo niepokoić, czy zobaczą go jeszcze w serialu „Ranczo”. Na szczęście, jak potwierdza „Super Express”, na pewno tak się stanie!

Czytaj też: Nie żyje jedna z największych GWIAZD serialu „Ranczo”?!

Źródło: Lelum, Super Express, RMF

Zdjęcia: YouTube

Komentarze