Polacy jednoznacznie ocenili Jarosława Kaczyńskiego! Sondaż nie pozostawia złudzeń.

Polacy jednoznacznie ocenili Jarosława Kaczyńskiego! Ten sondaż nie pozostawia złudzeń. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości cieszy się ogromnym zaufaniem swoich wyborców. Jak Polacy ocenili pozostałych polityków?

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Onetu przeprowadził ostatnio sondaż. Był on przeprowadzony metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (metoda CATI). Sondaż przeprowadzono w dniach 4-5 października 2019 roku, na grupie 1100 respondentów.

Przeprowadzone przez IBRiS badania dowiodły, że Polacy bardzo cenią sobie prezydenta Andrzeja Dudę. Ufa mu 47,8 procent respondentów. Inne odczucia względem niego ma 36,5 procent badanych. Okazuje się, że Andrzej Duda to jedyny polityk, który cieszy się aż tak dużym zaufaniem. W jego przypadku przewaga ufających nad nieufającymi wyniosła 11,6 punktów procentowych. 

Drugie miejsce w sondażu zdobył premier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że premierowi ufa aż 43,4 procent respondentów. Brakiem zaufania darzy go natomiast 44,2 procent osób, które wzięły udział w badaniu.
Jak w sondażu wypadł prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński? 
Kaczyńskiemu ufa około 40,8 procent respondentów. Brakiem zaufania obdarza go 52,6 procent badanych, którzy oddali swój głos w sondażu.
Kolejne miejsca w badaniu przypadły następującym politykom: Władysławowi Kosiniakowi-Kamysz, Robertowi Biedroniowi, a także… Donaldowi Tuskowi. Lider PSL w ostatnich tygodniach cieszy się zaufaniem na poziomie 30,6 procenta. Robert Biedroń to polityk, który cieszy się zaufaniem 29 procent. swoich respondentów. Donald Tusk, który obecnie jest Szefem Rady Europejskiej otrzymał 28,8 procent głosów.
Zdjęcie: Youtube

Komentarze