Policja zaatakowała Barbarę Nowacką!? Sprawa zostanie DOKŁADNIE zbadana!

Policja użyła gazu pieprzowego wobec posłanki Barbary Nowackiej! Ta sprawa zostanie dokładanie zbadana. Zajął się już nią Rzecznik Praw Obywatelskich!

RPO podjął działania w sprawie interwencji funkcjonariuszy wobec posłanki Barbary Nowackiej. 28 listopada zastosowano wobec niej ręczny miotacz substancji obezwładniającej. Z relacji mediów wynika, że gazu użyto, w chwili, gdy posłanka pokazywał policjantowi legitymację poselską. Wszystko działo się na demonstracji zorganizowanej w 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Zobacz także: Niebywały SKANDAL! Prokuratura ukarała dziennikarkę „Gazety Wyborczej”!

– Z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wynika, że zakaz zatrzymania, o którym mowa w art. 10 ust. 1 tej ustawy, obejmuje również wszelkie formy pozbawienia lub ograniczenia wolności osobistej posła. Taką formą ograniczenia wolności jest zastosowani środków przymusu bezpośredniego – przypomina Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Interwencja wobec Barbary Nowackiej może stanowić naruszenie art. 10 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Rzecznik zadeklarował więc, że gruntownie zbada tę sprawę.

Fot. Pixabay

Zostanie też przeanalizowane, która z opisanych w art. 11 pkt 1-13 ustawy o środkach przymusu bezpośredniego przesłanek użycia chemicznego środka obezwładniającego, została użyta w przypadku posłanki Barbary Nowackiej. Rzecznik zbada również, czy jej zachowanie wyczerpywało znamiona przestępstwa. Tylko w takim przypadku, według ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, można ograniczyć nietykalność parlamentarzysty.

Zobacz także: Małgosia Socha pokazała MAMĘ! „Wyglądacie jak SIOSTRY”

Adam Bodnar poprosił już komendanta stołecznego policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja o analizę postępowania funkcjonariuszy wobec posłanki Nowackiej.

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: RPO

Komentarze