Polka opracowała kosmetyk, który zmieni życie ludzkości! Dzięki niemu…

kosmetyk

Doktorantka z Polski opracowała kosmetyk, który zmieni życie ludzi na całym świecie. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie kosmetologii.

Doktorantka z Polski opracowała kosmetyk, który zmieni życie ludzi. Izabela Zawisza odkryła cząsteczkę, która działa jak tarcza antysmogowa. Dzięki swojemu zastosowaniu w kremach odbija cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie kosmetologii.

 

Firma KF Niccolum powstała w 2015 roku. Założyła ją dr Izabela Zawisza, biofizyk, doktor Polskiej Akademii Nauk. Będąc jeszcze doktorantką w PAN, Zawisza pracowała w zespole zajmującym się alergią na metale, szczególnie na nikiel. A problem jest spory, bo nikiel obecny jest praktycznie wszędzie: w sztućcach, biżuterii, obudowie laptopa czy telefonu. Opracowała i opatentowała molekułę Chitathione, chroniącą skórę przed metalami ciężkimi. Oprócz tego cząsteczka ta działa również jak swoista tarcza antysmogowa i chroni skórę przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.

 

ZOBACZ TAKŻE: 9-latka w Polsce pierwszą ofiarą wirusa w tak młodym wieku!

 

Nie chcąc, by wiedza trafiła jedynie do szuflady, pani Izabela postanowiła założyć własną firmę i skomercjalizować wyniki badań. W 2016 roku na rynku pojawiła się apteczna marka kosmetyków Nidiesque, chroniąca skórę przed alergią na metale. Następnie powstała marka kosmetyków pielęgnacyjno-ochronnych Nuev, z technologią metal screen, która chroni przed smogiem i metalami ciężkimi.

 

 

– ,,Bardzo chciałam, żeby moja cząsteczka Chitathione znalazła się w produktach kosmetycznych i żeby ludzie zaczęli dbać o skórę stosując profilaktykę. Początkowo, chciałam sprzedać pomysł oraz zgłoszenie patentowe. W tym celu zwróciłam się do firm kosmetycznych, ale nie było przekonania do tego pomysłu. Spotykałam się z komentarzami, że gdyby to było rzeczywiście dobre, to już dawno powstałoby w Dolinie Krzemowej. Stąd zrodził się pomysł na poszukiwania prywatnych inwestorów. Udało się – mówi dr Izabela Zawisza, założycielka KF Niccolum.”

 

 

źródło: kfniccolum, puls biznesu

fot. pexels

Komentarze