Polscy raperzy zachęcają do głosowania. „Aktualna sytuacja po prostu tego wymaga”

Polscy raperzy biorą udział w kampanii „Olsnienie.eu”. Celem akcji jest zmobilizowanie młodych Polaków do pójścia na wybory.

W projekcie biorą udział gwiazdy polskiej sceny hip-hop, m.in. Peja, Borixon, Sokół, Taco Hemingway oraz Żabson. Działania promujące kampanię prowadzone są głównie na Instagramie, jednak w kilku miastach Polski można także dostrzec plakaty.

– Bywało z tym różnie. Raz miałem to nawet gdzieś – czytamy na instagramowym profilu Peji. Raper przyznał, że w przeszłości zdarzało mu się oddawać nieważny głos. W swoim życiu dokonywał jednak też kilku świadomych wyborów. Teraz przekonuje, że pójdzie zagłosować i zachęca do tego innych. – Nikogo nie namawiam na kogo ma swój głos oddać. Jednak warto pójść, bo aktualna sytuacja po prostu tego wymaga – dodał artysta.

Przekaz poznańskiego rapera jest bardzo konkretny – ma nakłonić obywateli do zaangażowania się w losy swojego kraju. Peja nie wskazał na kogo należy głosować w wyborach. Nie poparł publicznie żadnego komitetu czy kandydata. Bezpośrednio nikogo nie pochwalił i nikogo nie skrytykował. Jednak wspominając o obecnej sytuacji kraju mógł dać do zrozumienia, że nie do końca jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy.

Przypomnijmy. Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. Lokale wyborcze w całym kraju czynne będą w godzinach 7-21. Głosowanie wyłoni 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy zostaną powołani na czteroletnią kadencję.

Komentarze