„Polską rządzi tchórz”! TUSK ostro o KACZYŃSKIM

W sobotę odbyła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji, na której przemawiał premier Donald Tusk. W ostrych słowach skomentował rządy Prawa i Sprawiedliwości.

 

KOD jak KOR w PRL-u

Donald Tusk od samego początku swojego wystąpienia wychwalał działalność KOD. Premier tłumaczył, że organizacja dawała mu nadzieję na lepsze jutro, kiedy pełnił jeszcze funkcję szefa Rady Europejskiej. Według szefa Platformy Obywatelskiej Polska była lepsza od władzy w czasie protestów.

 

Wasza odwaga i bezinteresowność są szczególnie ważne właśnie wtedy, gdy po drugiej stronie jest władza, która jest tchórzliwa i interesowna. My dzisiaj stoimy przed wyzwaniami nawet większymi jeszcze od tych, które stały się powodem waszej aktywności, waszego działania. Bo nie tylko zagrożona jest konstytucja, ład prawny, niezależność mediów, ale przez tchórzostwo i interesowność tej władzy zagrożone jest coraz częściej ludzkie życie – komentował premier Tusk.

 

Kaczyński jak Skaza z „Króla Lwa”

W wystąpieniu premiera nie brakowało porównań do historii z animacji Disneya. Tusk porównał Kaczyńskiego do Skazy z „Króla Lwa”, który przy pomocy swoich „hien” rabuje własnych obywateli i działają we własnym interesie. Odniósł się w ten sposób do historii wiceministra Łukasza Mejzy, który w czasie pełnienia funkcji radnego sejmiku lubuskiego otrzymał prawie milion złotych dotacji z Agencji Rozwoju Regionalnego na szkolenie. Po czasie okazało się, że nie ma kontaktu do firm, które miały brać udział w szkoleniach, a samo przeprowadzenie szkoleń odbywało się w dość zastanawiający sposób.

 

 

Źródło: PAP / Dziennik Gazeta Prawna

Zdjęcie: Facebook Donald Tusk

Komentarze