Poparcie dla PiS topnieje! Czy to już schyłek rządów prawicy?

Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie społeczne! Już prawie połowa ankietowanych Polaków nie jest zadowolona z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki.

Działania rządu PiS negatywnie ocenia 52% respondentów. To najgorszy wynik od 2015 roku! Jako przeciwnicy rządu określa się 43% badanych. Liczba niezadowolonych wzrosła o 9 pkt. proc. Odsetek zadowolonych poszybował w dół o 5 pkt. proc., do poziomu 33%

49% respondentów nie jest zadowolonych z tego, że Mateusz Morawiecki jest szefem rządu. Ten wskaźnik wzrósł aż o 11 pkt. proc. Premiera popiera 36% ankietowanych, czyli o 10 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu CBOS. Swojej opinii na ten temat nie ma 16% pytanych.

Fot. Pixabay

Także spore spadki poparcia dotyczą działań rządu. Jego pracę negatywnie oceniło 52% pytanych – o 12 więcej niż w poprzednio, pozytywnie – 35% (spadek o 13 pkt. proc.), a 12% nie ma zdania.

58% badanych twierdzi, że polityka rządu premiera Morawieckiego nie daje szans na polepszenie sytuacji gospodarczej w Polsce. To o 11 pkt. proc. więcej niż we wcześniejszym sondażu.

Odmienne zdanie ma 30% badanych. To 11 pkt. proc. mniej niż ostatnio. Zdania w tej sprawie nie ma 12% pytanych.

  • Źródło: CBSOS, rp.pl
  • Fot. Pixabay

Komentarze