Posiadasz taki banknot? Niedługo sprzedasz go 40 razy drożej!

banknot

Posiadasz taki banknot? To dla Ciebie świetna wiadomość albowiem już za jakiś czas będziesz mógł sprzedać go aż 40 razy drożej!

Pieniądze, których wartość bywa wyższa niż ich nominał, są produkowane dość rzadko.  Jeżeli już do tego dojdzie musi istnieć poważny powód, by ich faktyczna wycena różniła się znacznie od nominalnej. W tym przypadku chodzi o banknot, który można sprzedać praktycznie 40 razy drożej niż jest wart! A jego cena stale rośnie.

 

Takie „wyjątkowe” pieniądze o specjalnych właściwościach, należą do grupy kolekcjonerskiej, najczęściej ich ilość na rynku jest również bardzo ograniczona. Wszystko zależy od tego przez kogo są wydrukowane i czego dotyczą. Wówczas możemy na ich kupnie dużo zarobić. Jak jest w przypadku tego banknotu?

ZOBACZ TAKŻE: Od dziś supermarkety będą oddawać żywność za darmo! Wszystko za sprawą…

 

Banknoty, o których piszemy wydrukowało Euro Souvenir. Co jakiś czas wypuszcza się banknoty w euro o nominale 0.  Co czyni je wyjątkowymi? Pieniądze posiadają zazwyczaj wizerunek ważnej osoby, wydarzenia lub przedmiotu kulturowego Unii Europejskiej. W tym przypadku banknot przyozdobił Król Zygmunt III Waza. Można było go nabyć w cenie 25 zł, mając całkowitą pewność, że jego wartość znacznie wzrośnie, ponieważ banknotów z tej serii powstało jedynie 5000. Premiera odbyła się w listopadzie w Warszawie. Jego nakład był ograniczony co oznacza, że nie dojdzie do dodruku kolekcjonerskiego banknotu.

 

Teraz wartość unikatowego banknotu stale rośnie. Jego wartość może przekroczyć praktycznie 40-krotność wartości początkowej. Dla osób, które zdecydowały się na jego nabycie mają teraz dobrą okazję na to by się wzbogacić.

 

źródło: eurosouvenir

FOT. pixabay

Komentarze