Posłanki żądają ABORCJI dla Ukrainek! Te kobiety przeszły PIEKŁO!

Inwazja Rosji na Ukrainę dotyka szczególnie cywilów, którzy codziennie giną, albo zostają ranni w wyniku działań wojsk Putina. Niestety coraz częściej dochodzi też do gwałtów, których dokonują Rosjanie. Z tymi przestępstwami związane jest żądanie polskich posłanek.

Piekło ukraińskich kobiet

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Rosjanie strzelają do kobiet, dzieci i osób starszych. Ostrzeliwane są tez korytarze humanitarne, atakowane domy starości czy miejsca, oznakowane napisem „dzieci”. Tak właśnie było w przypadku Teatru Dramatycznego w Mariupolu. W wyniku bombardowania śmierć poniosło 300 osób. Wśród zabitych były dzieci. Niestety dochodzi też do przestępstw, które bezpośrednio kojarzą się z brutalnością Rosjan jeszcze z czasów II wojny światowej. Rosjanie dopuszczają się gwałtów na ukraińskich kobietach. Są bezwzględni i brutalni. O pierwszych takich przypadkach mówiła obywatelka Ukrainy kilka tygodni temu. Kobieta udzieliła wywiadu stacji CNN. Mówiła, że ludzie przekazują sobie informacje, żeby kobiety w ogóle nie wychodziły na zewnątrz, bo mogą zostać zgwałcone.

Gwałciciele z Rosji

O podobnym przypadku poinformowała Prokurator Generalna Ukrainy. Mówiła o zabójstwie nieuzbrojonego cywila przez rosyjskiego żołnierza. Ten po zabiciu mężczyzny zgwałcił jego żonę w obecności dziecka, które wcześniej sterroryzował. Rosyjski brutal i morderca jest poszukiwany i właśnie rusza w Ukrainie pierwsze śledztwo, które dotyczy bestialstwa wojsk rosyjskich wobec cywilów.

Żądanie posłanek

Posłanki Lewicy odniosły się do ścigania gwałcicieli przez ukraiński wymiar sprawiedliwości. Kobiety skrzywdzone przez żołnierzy Putina trafiają także do Polski i powinny znaleźć tu odpowiednią pomoc. Są to często ofiary gwałtów i przemocy, której dopuścili się żołnierze z Rosji. Posłanka Anita Kucharska- Dziedzic powiedziała:

Był gwałt, może być ciąża. Gdyby nie musiały uciekać z Ukrainy, gdyby ukraińskie szpitale nie były bombardowane, znalazłyby pomoc na Ukrainie. Niestety ukraińskie szpitale są bombardowane Ukrainki przyjeżdżają do nas, do Polski. Chcemy im w tej Polsce zapewnić pomoc, w tej jakże trudnej, upokarzającej i tragicznej dla nich sytuacji.

Posłanki Lewicy skierowały do ministra Zbigniewa Ziobry poprawkę do ustawy o pomocy uchodźcom. Dzięki niej zgwałcone kobiety będą mogły legalnie przerwać ciążę w Polsce. Posłanki dają siedem dni na podjęcie prokuratorowi decyzji w tej sprawie.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Pexels

Komentarze