Poważna awaria w Zakopanem. CZY ODBĘDZIE SIĘ SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ?

Wielki dramat w Zakopanem. Mieszkańcy zmagali się z ogromnymi przeciwnościami losu. Jedna trzecia mieszkańców Zakopanego pozostawała w sobotę bez bieżącej wody. Wszystko za sprawą awarii rurociągu w centrum miasta. Służby już się z nią uporały.

Awaria dotyczyła głównego kolektora przy ulicy Jagiellońskiej, który zaopatrywał w wodę bieżącą południową część miasta. Od około godziny 8 znaczna część mieszkańców Zakopanego była bez dostępu do bieżącej wody.

Aby usunąć awarię zamknięto cały rurociąg. Prace naprawcze zakończono dopiero około godziny 14. Aktualnie trwa napełnianie sieci wodą.

Dostępu do wody nie było w kilku dzielnicach miasta. Jak podaje Radio Kraków, do Zakopanego dojeżdża coraz więcej turystów, którzy będą świętować Sylwestra w tym pięknym, malowniczym miejscu. Zdaniem służb miasta do stolic Tatr może przybyć nawet około 70 tysięcy osób.

Niestety to nie jedyne utrudnienia. W sobotę na zakopiance panuje wzmożony ruch, a padający śnieg znacząco pogorszył warunki na drogach. Aż pod Tatry tworzą się korki. Największe zatory  się na odcinku zakopianki między Nowym Targiem, a Zakopanem. Przejechanie tego 22 kilometrowego odcinka zajmuje w sobotę przed południem nawet do 1,5 godziny.

Wszystkich zainteresowanych Sylwestrem organizowanym przez TVP uspokajamy, wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Życzymy wam szamańskiej zabawyŃ

Komentarze