Powraca sprawa tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Śledczy dopatrzyli się nieścisłości w dokumentach z Egiptu

Sprawa tragicznej śmierci Magdaleny Żuk wciąż pozostaje otwarta i pełna niewyjaśnionych kwestii.

 

Ostatnie doniesienia wskazują na nowe starania polskiej prokuratury, która wzywa egipskie władze do podjęcia działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności zgonu 27-latki. Ponaglenie zostało wystosowane w związku z nieścisłościami w badaniach toksykologicznych, gdzie wyniki zebrane przez egipskich ekspertów różnią się od tych przeprowadzonych przez polskich specjalistów.

 

Magdalena Żuk wyruszyła na samotną podróż do Egiptu w 2017 roku. Jej pobyt w tym kraju zakończył się tragicznie, kiedy to kobieta zmarła w wyniku upadku z okna szpitala, do którego trafiła po dziwnym zachowaniu. Sprawa od samego początku była otoczona tajemnicą i niejasnościami. Polska prokuratura, z uwagi na opieszałość egipskich organów ścigania, musiała podjąć dodatkowe starania w celu wyjaśnienia całego zdarzenia.

 

facebook.com / Magdalena Żuk

 

Notyfikacja wysłana do władz Egiptu dotyczy głównie braku kompletnych informacji zawartych w dokumentach dotyczących śledztwa. Polska prokuratura domaga się przesłuchania biegłych, którzy przeprowadzili badania toksykologiczne, oraz kolejnych świadków mogących rzucić światło na okoliczności śmierci Magdaleny.

 

Dodatkowo, prokuratura wniosła o pomoc prawną w przesłuchaniu kolejnych osób, które mogą posiadać istotne informacje dla postępowania. Niejasności w tej sprawie narosły od momentu, kiedy partner Magdaleny, zaniepokojony jej zachowaniem, próbował zorganizować jej wcześniejszy powrót do Polski. Niestety, tragiczny wypadek miał miejsce przed wykonaniem tych planów.

 

 

Niepokojące jest także to, że od samego początku władze egipskie nie wykazywały się należytym zaangażowaniem w wyjaśnienie sprawy, a śledczy ze strony polskiej mieli problem z uzyskaniem niezbędnych dokumentów oraz przetransportowaniem ciała zmarłej do kraju.

 

W grudniu ubiegłego roku głos w sprawie zabrał pełnomocnik rodziny Magdaleny, apelując o przeprowadzenie szeregu dodatkowych czynności dowodowych. Jest to tylko jedno z wielu działań podejmowanych w celu rzetelnego wyjaśnienia okoliczności śmierci tej młodej kobiety.

 

Sprawa Magdaleny Żuk to dla polskiej opinii publicznej nie tylko historia indywidualnej tragedii, ale także przypadek, który rzuca światło na problemy współpracy międzynarodowej w tak delikatnych kwestiach, jak śledztwa w sprawach śmierci obywateli za granicą.

 

Źródło: media

 

NIGERIA: Gubernator podjął ważną decyzję. Czy to zażegna kryzys?

Komentarze