Prawie MILION mieszkań w Polsce bez TOALETY I ŁAZIENKI!!!

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane za 2020, z których wynika, że przeszło 900 tysięcy mieszkań w naszym kraju nie ma dostępu do toalety, a 1,2 miliona nie ma łazienki.

 

 

GUS w swoim raporcie poinformował, że w Polsce istniało ponad 15 milionów mieszkań, w ciągu roku ich liczba zwiększyła się o 202 tysiące. Eksperci szacują jednak, że wciąż na rynku brakuje kilku milionów mieszkań, by zasypać nierówności między naszym krajem a państwami zachodniej Europy.

 

Polskie mieszkania charakteryzują się też ciasnotą. Średnio na każde z nich przypadało średnio 2,55 lokatorów – to wynik jedynie o 0,04 niższy niż rok wcześniej. W ciągu roku wzrosła przestrzeń życiowa, lokatorzy mieszkań  w miastach mieli do dyspozycji średnio o 0,6 mkw. więcej. Na wsi ten współczynnik wzrósł w ciągu roku o 0,5 mkw.

 

Najbardziej od zachodniej Europy odstajemy w dostępie do toalety i łazienki. Te „luksusowe” pomieszczenia posiadało odpowiednio 94 % i 91,8% lokali. Wzrost rok do roku był symboliczny i wyniósł po 0,1%.  Jeszcze większe różnice występują między miastem i wsią. Na wsi łazienki nie posiadał co szósty lokal mieszkalny (16,7 proc.), a ustępu niemal co ósmy (13,2 proc.). W miastach było to odpowiednio 4,3 proc. oraz 2,7 proc. mieszkań.

 

 

 

Źródło: Bankier.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze