Prezydent Ukrainy chce w WARSZAWIE ROZMAWIAĆ Z PUTINEM!

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Każdego dnia giną żołnierze, ale też cywile. Prezydent Zełenski z Putinem chciałby spotkać się w Warszawie. Władimir Putin proponuje Mińsk.

Co z negocjacjami?

Ukraina chce pokoju i pragnie zakończenia ataku Rosji na swoje terytorium i obywateli. Oba kraje rozmawiają o tym, gdzie i kiedy mogłyby przeprowadzić negocjacje. Wczoraj Rosjanie zaproponowali, że chcą spotkać się z prezydentem Ukrainy w Mińsku na Białorusi. Natomiast prezydent Wołodymyr Zełenski jako miejsce negocjacji wskazał Warszawę. Zełenski uważa, że stolica Polski jest miejsce dla niego bezpiecznym i neutralnym. Rosja po tym oświadczeniu zerwała kontakty.

Nerwowość Rosji

Ned Price, który jest rzecznikiem Departamentu Stanu USA na wieść o tym, że Putin chce rozmów w Mińsku powiedział, że ten pomysł to „prowadzenie negocjacji pod bronią”. Jednocześnie polityk zaapelował, żeby Rosja przestała bombardować Ukrainę, jeśli pomysł negocjacji z ich strony ma być traktowany poważnie. W tym samym czasie prezydent Ukrainy apelował do rodaków:

Jeśli macie doświadczenie bojowe i nie chcecie patrzeć na brak zdecydowania polityków, możecie przyjechać do naszego państwa i razem z nami bronić Europy tam, gdzie tego teraz potrzeba.

Rzecznik Kremla podaje, że to strona ukraińska zerwała kontakt po tym jak zaproponowała rozmowy w Warszawie. Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ stwierdziła, że pomysł negocjacji nie oznacza, że cele operacji wojskowej są zmieniane, ale że są nadal aktualne.

Bezpieczeństwo w Warszawie

Generał Waldemar Skrzypczak jest zdania, że Rosja absolutnie nie zgodzi się na negocjacje w Warszawie. Uważa, że stolica Polski byłaby jak najbardziej bezpiecznym miejscem do prowadzenia takich negocjacji. Generał Skrzypczak sądzi, że jednak Putin na rozmowy w tym miejscu nigdy zgody nie wyrazi. Generał powiedział w rozmowie z dziennikiem „Fakt”:

Na każde inne miasto się zgodzą tylko nie na Warszawę. Mogą się zgodzić np. na Budapeszt.

Generał Waldemar Skrzypczak wyjaśniał:

Putin może zaproponować Budapeszt. Przez Orbana. Bo to jest jego przyjaciel.

Jednak najlepszym wyborem według generała Skrzypczaka byłoby miejsce neutralne, takie jak Szwajcaria, Genewa.

Źródło: Fakt, msn

Zdjęcie: Facebook/W Ukrainie

Komentarze