Protest rolników w Bydgoszczy. Policja potraktowała protestujących gazem pieprzowym

Koszmarne obrazy rozgrywają się w Bydgoszczy, gdzie napięcie osiągnęło szczyt. Rolnicy zgromadzeni przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego próbowali zdobyć budynek siłą, co sprowokowało interwencję policji.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli, a funkcjonariusze byli zmuszeni sięgnąć po gaz pieprzowy, by odeprzeć atakujących. Według relacji reporterów Polskiej Agencji Prasowej, grupa manifestantów desperacko próbowała wedrzeć się do budynku, co zmusiło siły porządkowe do podjęcia drastycznych środków.

Osoby zgromadzone przed urzędem podjęły próbę wtargnięcia siłą. Policja musiała zainterweniować, gdyż było to nielegalne działanie. Niestety, mimo apeli o zaprzestanie agresji, protestujący nie reagowali. Konieczne było zastosowanie gazu pieprzowego jako środka przymusu bezpośredniego, by skutecznie odstraszyć ich i zmusić do wycofania się – wyjaśniła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, młodsza inspektor Monika Chlebicz.

Niestety, w wyniku użycia gazu pieprzowego ucierpiała także jedna z dziennikarek, która znalazła się zbyt blisko miejsca starć. Na szczęście na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, by udzielić jej niezbędnej pomocy.

Wraz z protestującymi rolnikami do centrum Bydgoszczy wkroczyło kilkaset traktorów, tworząc niebezpieczną sytuację. Na Rondzie Jagiellońskim podpalono opony, a ulica Jagiellońska została całkowicie zablokowana. Straż pożarna musiała interweniować, by ugasić płomienie.

Niepokoje nie ograniczają się jedynie do Bydgoszczy. Cała Polska doświadcza strajków i protestów ze strony rolników, których akcje zaplanowano na najbliższe 30 dni. Głównym powodem niezadowolenia jest sprzeciw wobec unijnego Zielonego Ładu oraz napływu towarów z Ukrainy. Nie tylko polscy rolnicy protestują przeciwko pewnym aspektom „Zielonego Ładu” – podobne działania mają miejsce w innych krajach europejskich, takich jak Rumunia, Francja czy Belgia.

Źródło: wp.pl

Jarosław Kaczyński wszystkich okłamał? CIS ujawnia szczegóły

Komentarze