Reklama rajstop z ogromną aferą w tle. POBITA Karolina Piasecka na billboardach!

Ta kampania reklamowa połączyła dwie głośne sprawy. Pierwsza z nich to produkująca rajstopy firma Adrian. Jak wiemy, zasłynęła ona z dość kontrowersyjnych reklam. Rajstopy tej marki polecała już Anna Grodzka oraz Ilona Felicjańska. Natomiast druga sprawa to afera związana z byłym radnym Prawa i Sprawiedliwości i jego żoną, Karoliną Piasecką. Kobieta doświadczyła brutalnego traktowania przez męża. W związku z traumą, którą przeszła wspomniana wcześniej firma Adrian zaprosiła ją do kampanii reklamowej. Choć odniesienie się do problemu przemocy wobec kobiet jest zdecydowanie słuszne, to okoliczności owej kampanii są dość… nietypowe. Słynny billboard natychmiast poróżnił internautów. Jedni uznali, że kwestia przemocy powinna być nagłaśniana w każdy możliwy sposób, inni zaś nie są zupełnie przekonani do tej metody.

Wspomniane billboardy reklamują produkty marki Adrian, ale jednocześnie zawierają mocny przekaz. Na plakacie widnieje Karolina Piasecka, jednak wyglądem znacznie odbiega od wizerunku typowej modelki. Kobieta jest ucharakteryzowana w taki sposób adekwatny do wyglądu osoby brutalnie pobitej. Widać też zaciśniętą nad nią pięść oprawcy. 

Spore zamieszanie wywołało również hasło reklamowe. Wyjątkowo nie zachwala ono zalet prezentowanego towaru, lecz zachęca poniżane kobiety do sprzeciwu. Obok Karoliny widnieje napis „Walcz o siebie! Ja to zrobiłam!!”. Rzeczywiście, gdy afera ujrzała światło dziennie polityk został skazany na dwa lata więzienia i otrzymał zakaz zbliżania się do swojej ofiary. 

Internauci nie są do końca zgodni w opiniach. Jedni uważają, że ten billboard to gruba przesada, zwłaszcza ze względu na ukazaną brutalność. Inni zaś bronią firmy twierdząc, że nie wolno udawać, że problemu przemocy nie ma i tylko w tak bezpośredni sposób i z udziałem prawdziwych ofiar można dotrzeć do społeczeństwa. 

Komentarze