Robert Lewandowski popiera tę partię! Szok, na kogo zagłosuje!

Lewandowski

Robert Lewandowski właśnie zaskoczył swoich fanów udostępniając wideo z konferencji prasowej Donalda Tuska, lidera Koalicji Obywatelskiej. To wydarzenie wywołało burzę w sieci i skupiło uwagę opinii publicznej na jego politycznych preferencjach, choć przez lata piłkarz unikał deklaracji politycznych.

15 października zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce, a coraz więcej sportowców angażuje się w sprawy polityczne, wyrażając swoje poparcie dla konkretnych polityków i partii. Justyna Kowalczyk-Tekieli i Marcin Gortat już wcześniej wyrazili swoje sympatie, a teraz dołączył do nich kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Wideo, które opublikował na swoim profilu na platformie TikTok, przedstawia wystąpienie Donalda Tuska na konferencji prasowej. Lewandowski nie skomentował tego materiału, jedynie udostępnił go dalej. To natychmiast wzbudziło wiele pytań i spekulacji. Fani zastanawiali się, dlaczego Lewandowski zdecydował się to zrobić, a odpowiedzi były różne. Niektórzy podkreślali jego prawo do wyrażania swoich przekonań, inni sugerowali, że może to być związane z obietnicami premiera Mateusza Morawieckiego.

Warto zauważyć, że Robert Lewandowski do tej pory unikał angażowania się w politykę i publiczne deklaracje. Mimo to, nie jest to jego pierwsze spotkanie z politykami. W zeszłym roku piłkarz zrobił sobie zdjęcie z kandydatem na prezydenta Rafałem Trzaskowskim po meczu FC Barcelony. Dodatkowo, w 2021 roku otrzymał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski od prezydenta Andrzeja Dudy.

Nawiasem mówiąc, jeszcze jako młody 20-letni gracz, Lewandowski odważnie odpowiedział na pytanie dziennikarza „Przeglądu Sportowego” Piotra Wołosika w rubryce „Trudny wybór”, wybierając Platformę Obywatelską. Jednak od tamtej pory pozostawał na boku politycznych debat.

Czy więc ostatnie udostępnienie filmu Donalda Tuska jest wyraźną wskazówką, czy może przypadkowym kliknięciem? Odpowiedzi na to pytanie mogą pozostać tajemnicą, ale gest Lewandowskiego na pewno przyciągnął uwagę opinii publicznej i zwrócił uwagę na te wybory parlamentarne. Jakie to będzie miało konsekwencje dla kariery piłkarskiej Roberta Lewandowskiego i jego pozycji w społeczeństwie, czas pokaże.

Klaudia Halejcio szczerze o swoim ukochanym! „Mógłby pracować mniej”

Komentarze