Robert Lewandowski został najstarszym strzelcem w historii polskiej kadry! Nikt tego nie dokonał przez 50 lat!

Wyjątkowy wtorkowy wieczór przyniósł nie tylko zwycięstwo reprezentacji Polski nad Łotwą 2:0 w meczu towarzyskim, ale także przełomową chwilę dla kapitana drużyny, Roberta Lewandowskiego. W wieku 35 lat i trzech miesięcy, strzelając gola, stał się najstarszym strzelcem w historii polskiej kadry, bijąc rekord utrzymujący się od pół wieku.

Mecz rozpoczął się od obiecującego gola w siódmej minucie, kiedy to Przemysław Frankowski wpakował piłkę do bramki, zapewniając Polakom prowadzenie. Pomimo kilku trudności, reprezentacja Polski utrzymała kontrolę nad grą, a bramkarz Łukasz Skorupski skutecznie bronił swoją bramkę przed atakami Łotwy.

Najważniejszym momentem wieczoru był jednak gol Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie spotkania. To trafienie nie tylko zapewniło Polsce zwycięstwo, lecz także uczyniło Lewandowskiego najstarszym strzelcem w historii polskiej kadry. Zdobywając bramkę w wieku 35 lat i trzech miesięcy, przewyższył on osiągnięcie Lucjana Brychczego, który utrzymywał rekord od 1969 roku.

Zdobycie tego rekordu to nie tylko indywidualny sukces Lewandowskiego, ale również ważny moment w historii polskiego futbolu. Kapitan kadry może teraz dumnie patrzeć na swoje osiągnięcie, będąc jednocześnie inspiracją dla młodych piłkarzy.

Dodatkowo, zdobyta bramka zbliżyła Lewandowskiego do Romelu Lukaku w klasyfikacji strzelców europejskich drużyn. Z 82 golami na koncie, Polak zaledwie odbiega o jedno trafienie od Belgijczyka. Przed nim są jeszcze legendarni Ferenc Puskas (84 gole) oraz Cristiano Ronaldo (128 goli).

Reprezentacja Polski, po udanym meczu z Łotwą, teraz skupi się na przygotowaniach do nadchodzących barażów mistrzostw Europy w marcu. Z pewnością kibice z niecierpliwością czekają na kolejne występy drużyny narodowej, mając nadzieję na dalsze sukcesy i emocjonujące chwile na polskich boiskach.

Źródło: sport.pl