Rosjanie ODKOPUJĄ CIAŁA ZABITYCH. Chcą UKRYĆ swoje ZBRODNIE

Władze Mariupola informują, że Rosjanie odkopują ciała zabitych, które wcześniej zostały pochowane na podwórkach i miejskich placach. Celem tych działań jest ukrycie zbrodni, których się dopuścili

Zakazali pochówków

Według informacji, które płyną od władz Mariupola oraz od mieszkańców, Rosjanie odkopują ciała zabitych osób. Wcześniej te ciała zostały pochowane na podwórkach budynków mieszkalnych. Okupanci zabronili też grzebania zabitych. Na każdym z podwórek umieszczają żołnierza, który pilnuje, żeby nie grzebać zmarłych. Władze miasta podkreślają, że nie jest do końca jasne dlaczego Rosjanie odkopują ciała. Nie wiadomo też dokąd zostaną przewiezione zwłoki. Władze przekazują, że ukraiński wywiad odnotował 13 mobilnych krematoriów w Mariupolu. Wadym Bojczenko- mer Mariupola przekazał, że Rosjanie chcą ukryć skalę zbrodni, której się dopuścili.

Tortury w Borodziance

Reporter CNN informuje, że w Borodziance odkrywane są ciała zabitych, którzy przed śmiercią byli torturowani. Reporter opisuje, że został znaleziony mężczyzna ze związanymi rękami. Zabito go strzałem w tył głowy. Odnaleziono też zwłoki mężczyzny, który miał worek na głowie, zdjęte spodnie, ręce związane za plecami i posiniaczoną nogę. Też został zabity strzałem w tył głowy. Przed wojną w Borodziance mieszkało 13 tysięcy osób. Gdy rozpoczęła się inwazja wiele osób wyjechało. Wiele poniosło śmierć.

Źródło: RMF24

Zdjęcie: Facebook/ Wojna na Ukrainie

Komentarze