Rosjanie SPLĄDROWALI elektrownie w CZARNOBYLU! Ukradli nawet WIDELCE i ŁYŻKI!

Żołnierze Putina już pierwszego dnia inwazji w Ukrainie zajęli elektrownię jądrową w Czarnobylu. Przetrzymywali w niej pracowników. Teraz opuścili obiekt i ukradli wszystko, co dało się wynieść.

Splądrowali elektrownię

31 marca żołnierze rosyjscy opuścili elektrownię jądrową w Czarnobylu. Zmusili pracowników elektrowni, by ci podpisali akt przekazania nadzoru nad elektrownią. Następnie Rosjanie zaczęli plądrować obiekt. O tym, co miało miejsce w elektrowni jądrowej w Czarnobylu opowiedział Jewhen Kramarenko, który jest szefem Państwowej Agencji Ukrainy  ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia. Kramarenko powiedział, że gdyby ukraińscy pracownicy nie zgodzili się na podpisanie zaświadczenia o przejęciu nadzoru nad obiektem, to zostaliby siłą wywiezieni na teren Białorusi. O podpisanym dokumencie powiedział:

Okazuje się, że ponad pięć tygodni okupanci „ochraniali” elektrownię i to jeszcze jak dobrze, bez żadnych „zarzutów”

Splądrowali i okradli

Po podpisaniu dokmentu rosyjscy żołnierze przystąpili do plądrowania obiektu. Wzięli dosłownie wszystko, co się dało. Kramarenko relacjonował:

Zaczęli wyjmować wszystkie rzeczy, które mają jakąkolwiek wartość i pakować sprzęt pozostawiony na terenie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Kradli rzeczy mniej lub bardziej wartościowe.

Żołnierzom Putina przydały się nie tylko komputery. Brali też sztućce. Kramarenko mówił:

Komputery, ekspresy do kawy, czajniki, ładowali nawet zastawy, widelce, łyżki, talerze, które były w hotelu

Zaminowali teren?

Rosjanie opuścili już wczoraj teren elektrowni atomowej w Czarnobylu. W obiekcie pozostało 59 ukraińskich pracowników. Jednak nie wyszli oni jeszcze na zewnątrz, bo obawiają się, że Rosjanie zaminowali teren wokół elektrowni. Ukraina zażądała od ONZ podjęcia natychmiastowych działań w celu demilitaryzacji zajętej przez okupantów Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Ukraińcy chcą utworzenia tam specjalnej misji ONZ. Prawdopodobnie na terenie jest dużo amunicji, którą przywieźli Rosjanie. Detonacja doprowadziłaby do tragedii.

Źródło; Wirtualna Polska

Zdjęcie ; Facebook

 

Komentarze