ROZŁAM w Konfederacji? Bosak odpowiada Korwin-Mikkemu!

Bosak odpowiada Januszowi Korwin-Mikke! Chodzi o słowa wobec kobiet.

Janusz Korwin-Mikke po ogłoszeniu wyniki wyborów opublikował wpis na.Twitterze, Napisał w nimi że jest zmartwiony wyrażaniem radości z powodu spadku procentu poparcia Konfederacji przez mężczyzn. Dodał także, że jest przekonany iż”kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami”. Na te słowa odpowiedział kandydat na prezydenta Polski z ramienia Konfederacji Krzysztof Bosak. Wyraźnie zaznaczył, że jednym z celów jego kampanii było przekłamanie do tej partii większej ilości kobiet. „Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą” – napisał.

„Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami” – napisał na Twitterze Korwin-Mikke.

Na odpowiedź Krzysztofa Bosaka długo czekać nie było trzeba.

-Być może na początku XX wieku kobiety politycznie podążały za mężczyznami. Dziś tak nie jest, czego świadectwem jest różny rozkład poparcia w obu grupach płciowych. Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą” – napisał Krzysztof Bosak. Pojawiły się komentarze o możliwym rozłamie w Konfederacji. Niektórzy twierdzą, że Janusz Korwin Mikke mógłby odsunąć się od Konfederacji.

Komentarze