Ruszyło pierwsze śledztwo w sprawie ZBRODNI ROSJAN w Ukrainie. Morderstwo i gwałt!

To pierwsze takie śledztwo, które rusza w Ukrainie. Chodzi z zabójstwo cywila przez rosyjskiego żołnierza i zgwałcenie żony niewinnego człowieka. Takich spraw będzie więcej.

Zbrodnie na cywilach

Do szokującej zbrodni doszło w obwodzie browarskim. Tam jeden z rosyjskich żołnierzy najpierw zabił mężczyznę, a potem wielokrotnie zgwałcił jego żonę. Zastraszał też dziecko. Tej zbrodni dokonał wspólnie ze swoim kompanem. Prokurator generalna Ukrainy- Iryna Wenediktowa o bestialskim czynie napisała:

W rejonie jednej z wiosek rejonu browarskiego w pobliżu Kijowa Rosjanin włamał się do prywatnego domu, zabił właściciela i wielokrotnie zgwałcił wraz z towarzyszem żonę zabitego cywila, grożąc jej i dziecku.

Początek śledztwa

Ukraińscy prokuratorzy rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Aktualnie poszukują sprawcy tej zbrodni na ludności cywilnej. Żołnierz jest oskarżony o złamanie norm prowadzenia konfliktów zbrojnych. Akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Ukraińska prokurator informuje, że takich spraw będzie o wiele więcej. Mówi się o bestialskim zachowaniu żołnierzy Putina wobec cywilów. Zabójstwa, gwałty, ostrzeliwanie korytarzy humanitarnych stało się tragiczną codziennością Ukraińców, którzy już miesiąc  dzielnie bronią się przed Rosją. Od początku wojny Rosjanie grabią ukraińskie miasta i miasteczka. Kradną co popadnie, począwszy od telewizorów, przez sprzęt AGD, na kurach i kaczkach kończąc. Miasta równane są z ziemią. Rosjanie nie mogą ich zająć więc chcą je zniszczyć. Od początku rosyjskiej agresji w Ukrainie zginęło 953 cywilów, w tym 78 dzieci. Rannych zostało 1557 osób.

Źródło: Onet

Zdjęcie: Pexels

 

Komentarze