RZESZÓW: atak nożownika na 12-letnią dziewczynkę. Policja ujęła 16-letniego sprawcę.

alkohol

Dramatyczne wydarzenia w Rzeszowie. Prokuratura potwierdziła aresztowanie 16-letniego chłopca podejrzanego o atak na 12-letnią dziewczynkę. Napad miał miejsce w poniedziałek po południu, kiedy mała dziewczynka szła sama na zakupy do sklepu na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie. Sprawca zaatakował ją od tyłu i zadawał ciosy nożem w okolice szyi i głowy.

Informacje zdobyte przez portal tvn24.pl ujawniły, że zatrzymany 16-latek przyznał się do napaści i miał przy sobie nóż, którym dokonał ataku. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie potwierdziła te doniesienia i przekazała, że z uwagi na wiek sprawcy, przesłuchanie było przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami. Młody mężczyzna odmówił odpowiedzi na pytanie o przyznanie się do popełnienia czynów i nie udzielił wyjaśnień.

Prokuratura planuje skierować wniosek do sądu rodzinnego w sprawie podjęcia postępowania przeciwko nieletniemu. Wniesie także o zastosowanie środków tymczasowych, w tym umieszczenie 16-latka w schronisku dla nieletnich. Decyzja sądu będzie kluczowa, gdyż może zdecydować, czy sprawca zostanie osądzony jako osoba dorosła i skierowany do zakładu karnego, czy też zostanie umieszczony w zakładzie poprawczym do 24. roku życia.

Warto podkreślić, że 12-latka, która była ofiarą ataku, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej we wtorek późnym popołudniem. Stan jej zdrowia jest stabilny. Czeka ją jeszcze konsultacja okulistyczna z powodu skarg na gorsze widzenie w jednym oku. Dziewczynka przeszła operację części szczękowo-twarzowej po ataku nożownika.

Zdarzenie wstrząsnęło społecznością lokalną, a prokuratura podjęła energiczne kroki, aby sprawiedliwości stało się zadość. Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-latki jest już w toku, a postępowanie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego incydentu.

Źródło: tvn24

Andrzej Duda ma kłopoty w małżeństwie? To nagranie wiele wyjaśnia…

Komentarze