RZEŹNICY z BUCZY JADĄ DO INNYCH MIAST! ‚Barbarzyńska ofensywa’ na WSCHODZIE!

Żołnierze Putina, którzy dokonali rzezi w Buczy jadą do miast wschodniej Ukrainy. Wywiad ukraiński ostrzega ludność cywilną, a źródła w NATO mówią o ‚barbarzyńskiej ofensywie’.

Zbrodnie wojenne

1600 rosyjskich żołnierzy z 64. brygady zmechanizowanej zostało oskarżonych o zbrodnie wojenne. Wszystko przez odkrycie masowych grobów, doniesieniach o torturach i brutalnych gwałtach na kobietach. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że rzeźnicy, którzy dokonali masakry w Buczy jadą do wschodnich miast Ukrainy. Ukraiński wywiad ostrzega ;

Ci, którzy dokonali zbrodni ludobójstwa w Buczy, mogą to powtórzyć w innych miastach

Wywiad zaznacza, że zbrodniarze są być może przerzucani do innych miast w Ukrainie, po to, by pozbyć się niewygodnych świadków i zatrzeć ślady zbrodni wojennych.

Barbarzyńska ofensywa

Z kolei źródła w NATO informują o „barbarzyńskiej i strasznej ofensywie”. Natomiast szef władz obwodowych Ługańska uważa, że Rosjanie do ofensywy przystąpią za 3-4 dni. Sądzi, że może dojść do rzezi znacznie większej niż w Buczy, Borodziance, czy Irpieniu. Władze cały czas obserwują napływ nowych sił oraz sprzętu. Gotowi są też na walkę z okupantem. Wicepremier Ukrainy- Iryna Wereszczuk zaapelowała do ludności cywilnej z obwodu ługańskiego, donieckiego i charkowskiego:

Uciekajcie, póki jest to możliwe

Zagraniczne media informują o długich sznurach aut z w Ługańska. Tysiące ludzi ucieka z tego miasta. Mieszkańcy kierują się na zachód, a ulice miasta opustoszały. Z regionu uciekło już 30 tysięcy ludzi. Ewakuacja odbywa się wśród wybuchów.

Źródło; RMF24

 

Komentarze