Santos kończy karierę selekcjonera! Znamy nazwiska potencjalnych trenerów reprezentacji

Fernando Santos odchodzi z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski po trudnych negocjacjach z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Ostatecznie prawnicy Santosa i PZPN doszli do porozumienia, a oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony w ciągu kilku godzin. Decyzja o odejściu selekcjonera otwiera drogę do wyboru nowego trenera narodowej drużyny.

Odejście Fernando Santosa jest wynikiem bardzo słabych wyników reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024. W grupie z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi Polska zdobyła zaledwie sześć punktów w pięciu meczach. Mimo zwycięstw nad Albanią (1:0) i Wyspami Owczymi (2:0), Polacy przegrali z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) i Albanią (0:2). Szanse na bezpośredni awans na Euro 2024 drastycznie zmalały, a reprezentacja będzie prawdopodobnie musiała walczyć o awans poprzez baraż.

Relacje między Fernando Santosem, PZPN i piłkarzami były napięte od samego początku jego kadencji. Selekcjoner podejmował kontrowersyjne decyzje, a krytyka mediów i opinii publicznej narastała w miarę upływu czasu. Dariusz Dobek z „Przeglądu Sportowego Onet” oskarżył Santosa o zaniedbanie przygotowań merytorycznych. To prawdopodobnie przyczyniło się do słabego występu drużyny narodowej w eliminacjach.

Teraz, po odejściu Santosa, Polski Związek Piłki Nożnej musi jak najszybciej wybrać nowego selekcjonera. Nadal istnieje szansa na awans na Euro, a kolejne mecze zaplanowano na październik, więc decyzję o powołaniach należy podjąć do końca września. W mediach pojawiło się wiele nazwisk potencjalnych kandydatów na to stanowisko, w tym Marek Papszun, Maciej Skorża, Michał Probierz, Adam Nawałka, Jacek Magiera i Jan Urban. Ostateczny wybór będzie zależał od strategii PZPN i decyzji prezesa Zbigniewa Bońka.

Zobacz także: Portugalia: pękły zbiorniki z winem! Całe miasto pływa w trunku

Komentarze