Sieć sklepów ALDI prosi o szybki zwrot produktu. „Może stwarzać ryzyko dla zdrowia”

Znana sieć sklepów Aldi poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii warzyw na patelnię. „Może stwarzać ryzyko dla zdrowia”. Spółka prosi o jak najszybszy zwrot towaru.

W produkcie tym stwierdzono bakterię Listeria monocytogenes, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów – ostrzega w komunikacie spółka.

Prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu ALL SEASONS Warzywa na patelnię 450g, z kodem kreskowym 28069119, z datą przydatności do spożycia 12.2021 i numerem partii L 200120, którego producentem jest Agram S.A. – czytamy w oficjalnym komunikacie Aldi.

Ponadto dodano, iż pieniądze za towar zostaną zwrócone nawet w przypadku braku paragonu, który jest dowodem dokonania zakupu.

Czym skutkuje niezastosowanie się do apelu producenta?

Powodem wycofania produktu jest wykrycie bakterii Listeria monocytogenes, co jak zaznaczono w komunikacie, może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Spożycie żywności zanieczyszczonej tą bakterią może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Stanowi ona największe zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Sieć Aldi oznajmiła, że „w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów” wycofała już produkt ze sprzedaży. Zapewniła jednocześnie, że zaistniała sytuacja nie dotyczy innych artykułów marki ALL SEASONS oraz pozostałych produktów producenta Agram S.A.

Komentarze