ŚMIERTELNA choroba gwiazdy Rodziny Zastępczej!

Prawie nikt nie wiedział, że ma raka. Znany aktor i jego walka z chorobą.

„Rodzina Zastępcza” była jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych. Mnóstwo ludzi śledziło losy państwa Kwiatkowskich oraz ich przyjaciół. Aktorzy wcielający się w dziecięce role dorastali na oczach widzów, a dziś możemy zobaczyć ich w zupełnie innej odsłonie. Jedną z cenionych postaci był Jędrzej Kossoń, czyli Jędrula – bogaty producent, mąż Alutki.

Na fenomen tego zadziornego bohatera składały się jego cięte riposty, przemyślenia, słynne przepychanki z Posterunkowym oraz niezapomniane powiedzonko „Czołem, sąsiad!”. Odtwórcą tej kultowej roli był Tomasz Dedek – pochodzący z Rawy Mazowieckiej aktor serialowy, filmowy, teatralny i dubbingowy. Jego kariera trwa nieprzerwanie od czterech dekad, w czasie których praktycznie co roku brał udział w jakiejś produkcji! A nie było to proste dlatego,że na nieszczęście, spotkało go…

Prawie nikt nie wiedział o jego chorobie. Walczył z rakiem w tajemnicy przed mediami, fanami, znajomymi z pracy. Nawet ubiegając się o urlop w teatrze, dla którego pracował nie chciał wyjaśniać, dlaczego potrzebuje przerwy.

Prawda wyszła na jaw dopiero wtedy, gdy Dedek miał pewność, że ów pojedynek może wygrać. Potrzebował tylko czasu i wsparcia najbliższych: żony, córki i synów.
Aktor, choć przyznał się do choroby, to z pewnością nie chce o niej pamiętać i opowiadać o cierpieniu, które przeżył.

Walka o życie… i o rodzinę

Oprócz poważnych problemów zdrowotnych Tomasz Dedek przeżył także poważny kryzys rodzinny. Wraz z żoną musieli podjąć walkę o swoje małżeństwo. Udało się – Tomasz, Magdalena oraz ich dzieci tworzą szczęśliwą rodzinę. Rodzinę, na którą mógł liczyć podczas długiego leczenia. Ponadto jak sam mówi, bliscy są dla niego najważniejszą wartością.

Aktor wrócił do pracy zawodowej. Możemy go oglądać w serialu „W rytmie serca”.

Komentarze