STAMBUŁ: zamach na kościół rzymskokatolicki. W budynku byli cywile

Wstrząsający zamach na rzymskokatolicki kościół w Stambule wydarzył się w niedzielę, o godzinie 11:40 czasu lokalnego, w trakcie trwania nabożeństwa w kościele pw. św. Marii w dzielnicy Sariyer. Atak, przeprowadzony przez dwóch zamaskowanych napastników, pozostawił po sobie jedną ofiarę śmiertelną.

Minister spraw wewnętrznych Turcji, Ali Yerlikaya, natychmiast poinformował opinię publiczną o tragicznym wydarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sieć obiegły nagrania z miejsca zdarzenia, ukazujące dramatyczne chwile ataku na kościół. Napastnicy, w pewnym momencie nabożeństwa, otworzyli ogień do wiernych zgromadzonych w świątyni.

Niestety, w wyniku zamachu życie straciła jedna osoba. Aktualnie niejasne jest, czy wśród wiernych są ranni, a informacje na ten temat są wciąż niekompletne.

Szef tureckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych potwierdził, że napastnicy po dokonaniu ataku uciekli z miejsca zdarzenia, co wywołało intensywne działania policyjne w celu ich odnalezienia. „Wszczęto szeroko zakrojone śledztwo. Zdecydowanie potępiamy ten haniebny atak” – podkreślił Ali Yerlikaya, zaznaczając jednocześnie zdecydowane potępienie tego aktu przemocy.

Media natychmiast obiegły nagrania przedstawiające świątynię otoczoną radiowozami policji i karetkami pogotowia. Na jednym z filmów widać również zgromadzonych przed kościołem wiernych, zaniepokojonych i przerażonych sytuacją. Obecność służb ratunkowych oraz sił policyjnych na miejscu świadczy o natychmiastowej reakcji na dramatyczne wydarzenia.

Zamach na kościół w Stambule budzi ogromne oburzenie i smutek. Społeczność międzynarodowa wyraża solidarność z ofiarami i ich rodzinami. Wydarzenie to skłania również do refleksji nad potrzebą wzmożenia działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa miejsc kultu religijnego oraz walki z terroryzmem. Trudne chwile, jakie przeżywa Stambuł, stawiają przed społeczeństwem wyzwanie jednoczenia się w obliczu zagrożeń i wspólnej obrony wartości pokojowego współżycia.

Źródło: onet.pl

Robert Bąkiewicz zniszczył budynek Ministerstwa Klimatu i Środowiska. „Naczelny patriota, a nie wie, jak wygląda symbol Polski Walczącej”

Komentarze