STRAJK nauczycieli! Już wiadomo w jakiej formie!

strajk

Już 8 listopada związek ZNP z Małopolski ma przeprowadzić strajk nauczycieli w Krakowie. Następne takie formy protestu będą odbywać się w innych miastach każdego ósmego dnia kolejnego miesiąca. Przypominamy, że od 23 października nauczyciele rozpoczęli strajk włoski.

Według prezesa ZNP, Sławomira Broniarza protest to forma wyrażenia dezaprobaty nauczycieli wobec polityki edukacyjnej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Comiesięczne manifestacje mają przypomnieć rządzącym o strajku nauczycieli, który zaczął się 8 kwietnia. Strajk ten ma uzmysłowić politykom, że pedagodzy nie są zadowoleni z tego co dzieje się w zakresie polityki edukacyjnej. Ma on również związek z wypowiedziami ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, które jeszcze bardziej zaogniają sytuację. Chodzi o słowa ministra, który mówił, że „nie widzi powodów do protestu, bo nauczyciele otrzymali w tym roku ogromne podwyżki”.

 

 

 

 

Prezes Broniarz postanowił odnieść się do słów ministra Piontkowskiego i zwrócił uwagę, że kilka lat temu w zdecydowanie gorszej sytuacji budżetu były również duże podwyżki i że „nie ma co opowiadać, że mamy wykazywać zrozumienie dla sytuacji w budżecie, bo nauczyciele tego nie kupują”. Prezes przyznał, że większość nauczycieli nie jest zadowolona z finansów jakie rządzący przeznaczają na edukację. To właśnie jeden z powodów dla którego strajkują. Protest włoski, który rozpoczął się 23 października polega na tym, że nauczyciele wykonują tylko te czynności, które znajdują się w przepisach prawa oświatowego.

ZOBACZ TAKŻE:Cierpliwość się kończy. Za chwilę „bezobjawowy” protest nauczycieli przekształci się w…

źródła: wiadomosci.onet.pl, foto pixabay.com

Komentarze