Straszna broń Putina! „Ludzie PŁONĄ ŻYWCEM! Najsilniejsza broń niejądrowa!”

Mychajło Podolak, który jest doradcą prezydenta Ukrainy informuje, że Rosjanie stosują Sołncepiok, czyli silne miotacze ognia. Ta broń powoduje, że ludzie palą się żywcem. To bardzo silna broń termobaryczna.

Zagrożenie III wojną światową

Mychajło Podolak uważa, że istnieje zagrożenie wybuchem III wojny światowej. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego kolejny raz apeluje o to dostawy broi z krajów zachodnich. Chodzi konkretnie o wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe. Podolak ujawnił, jakiej broni używają wojska Putina. Napisał na Twitterze:

Na nagraniu widać działanie rosyjskiego systemu artylerii rakietowej Sołncepiok. Niektórzy partnerzy wahają się w sprawie przekazywania koniecznego uzbrojenia, bojąc się eskalacji. Eskalacji? Rosja już wykorzystuje najsilniejszą broń niejądrową broń przeciwko Ukraińcom, powodując, że ludzie płoną żywcem

Przerażające działanie

Sołncepiok to ciężkie miotacze ognia, które wystrzeliwują pociski termobaryczne. Pociski nazywane są też bombami próżniowymi. Podczas detonacji wysysają powietrze i powodują zabójcze dla ludzi zmiany ciśnienia. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że Ukrainie należy przekazać zaawansowane wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe. Ich zasięg to nawet kilkaset kilometrów. Również eksperci ds. wojskowości uważają, że tego typu broń bardzo poprawiłaby sytuację Ukrainy. Oprócz tego potrzebne są pociski do obrony przeciwlotniczej, broń przeciwczołgowa i systemy artyleryjskie krótkiego zasięgu.

Źródło: RMF24, Radio ZET

Zdjęcie: Pexels

 

Komentarze