„Święta wojna” już dziś! Czy Wisła Płock zatrzyma Vive Kielce?

Już dziś kolejna odsłona „świętej wojny” w polskiej piłce ręcznej. Obrońca tytułu mistrza Polski, ekipa PGE Vive Kielce zmierzy się na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock.

Obie drużyny w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu. Powiedzmy jednak to sobie wprost – polska liga od lat jest zdominowana przez te właśnie dwa kluby. Trudno zatem oczekiwać, żeby tak utytułowane zespoły pozwoliły sobie na stratę chociażby jednego oczka na polskich parkietach. Wszystko się zmienia, kiedy mamy do czynienia z bezpośrednią rywalizacją siódemek z Kielc oraz Płocka.

W roli faworyta do środowego spotkania przystępują oczywiście goście ze stolicy świętokrzyskiego. Z pewnością dużym atutem płocczan będzie własna hala. Jednak jak pokazuje historia, to nic nie oznacza. Kielczanom w „Orlen Arenie” gra się naprawdę dobrze, a świadczą o tym statystyki. Te są dla „nafciarzy” nieubłagane. Wisła nie wygrała u siebie z PGE Vive od… ponad trzech lat. Z siedmiu ostatnich konfrontacji w Płocku aż sześciokrotnie zwycięsko wychodzili obecni mistrzowi Polski. Jeden pojedynek zakończył się natomiast remisem. Ostatnią wygraną z kieleckim gigantem przed własną publicznością „biało-niebiescy” zanotowali… 13 marca 2016 roku.

Czy nafciarzom uda się przerwać fatalną passę i pokonać odwiecznego rywala? Przekonamy się już dziś. Początek spotkania PGE Vive Kielce – Orlen Wisła Płock o godzinie 18:00. Transmisję „na żywo” przeprowadzi TVP Sport.

Komentarze