Sylwester z TVP może się nie odbyć. Mieszkańcy Zakopanego protestują!

Coraz mniej czasu dzieli nas od sylwestrowej nocy. Już za niecałe dwa miesiące będziemy witać 2020 rok. 

Polskie stacje telewizyjne już przygotowują się do organizacji imprez plenerowych. Na każdej z nich nie zabraknie polskich i zagranicznych gwiazd muzyki rockowej, popularnej i oczywiście nieśmiertelnego disco polo. Niestety, nie każdemu będzie dane bezstresowo przygotowywać się do tej wyjątkowej nocy. Przede wszystkim ze względu na miejsce – jak wiemy, koncerty gromadziły mnóstwo ludzi zwłaszcza w największych polskich miastach. Kolejne miliony widzów zasiadały przed telewizorami, aby poczuć klimat panujący wówczas w Warszawie czy Wrocławiu. Ogromną popularnością cieszył się również Sylwester z Telewizją Polską w Zakopanem. Nie wiadomo jednak, czy ponownie się odbędzie – wkrótce rozpoczną się protesty mieszkańców.

Według zakopiańczyków konsekwencje ubiegłorocznej edycji były opłakane: tony śmieci, zdewastowane klatki schodowe, pijani imprezowicze, a nawet akty wandalizmu. Do mieszkańców miasta dołączają się organizacje ekologiczne, które próbują zwrócić uwagę na problem szkody dla lokalnego środowiska naturalnego. 

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami Sylwester TVP miał odbyć się pod Wielką Krokwią. Zdaniem ekspertów ogromny hałas, fajerwerki i mocne światła mogą wybudzić zwierzęta ze snu zimowego. Znane są już przypadki osobników, które niestety tego nie przeżyły. Dlatego organizowanie tak dużej imprezy w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego z pewnością zagrozi żyjącym tam gatunkom. Nie mówiąc już o ogromnych stratach i kilkumiesięcznym sprzątaniu po kilkugodzinnej zabawie. 

Kilka tysięcy osób na Facebooku wyraziło sprzeciw w kwestii Sylwestra Telewizji Polskiej. Choć jeszcze niedawno pojawiały się zapewnienia, że impreza mimo wszystko się odbędzie, to liczne protesty mogą pokrzyżować plany organizatorom. 

Komentarze