Syn Szydło PRZENIESIONY do innej parafii! „Opiekował się scholą DZIECIĘCĄ”

Syn byłej szefowej rządu Beaty Szydło – Tymoteusz – wkrótce zostanie przeniesiony do innej parafii! Kościół milczy o powodach!

Starszy syn Beaty Szydło 27 maja 2017 roku przyjął święcenia kapłańskie w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Obecna eurodeputowana opowiedziała o swoim synu podczas wywiadu w „Gościu Niedzielnym” krótko po przyjęciu przez syna święceń.

Beata Szydło jest osobą niezwykle religijną, jej syn – ceniony ksiądz Tymoteusz przynosi jej sporą dumę. Jak poinformowała jego diecezja -ma zostać jednak nagle przeniesiony do innej parafii.

Politycy raczej nie odnoszą się do tego, co robi mój syn. Bardzo miły gest spotkał mnie ze strony Viktora Orbana, który w ubiegłym roku, po święceniach diakonatu, przesłał Tymoteuszowi specjalny list – mówiła Szydło.

Ksiądz Tymoteusz swoją posługę kapłańską zaczął od kościoła w Buczkowicach w okolicach  Szczyrku. Ponadto pełnił funkcję diakona w parafii św. Andrzeja w Osieku. Jak udało się ustalić syn Szydło był niezwykle aktywnym kapłanem. Nie tylko odprawiał msze święte, ale czynnie opiekował się scholą dziecięcą.

Ks. Tymoteusz wkrótce – według relacji dziennikarzy – ma zostać przeniesiony do innej parafii. Syn eurodeputowanej Beaty Szydło trafi do kościoła św. Malsymiliana Kolbe w Oświęcimiu. Jest jednym z 70 innych duchownych diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy zostają przeniesieni. Kierownictwo diecezji nie podaje oficjalnych przyczyn przenosin.

Komentarze