NIEBEZPIECZNIE na granicy polsko-białoruskiej. Kosiniak-Kamysz: „uruchomione zostały dodatkowe siły”

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, poinformował o coraz bardziej napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

 

Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożoną aktywność i próby przekraczania granicy przez osoby, które nie zamierzają ubiegać się o azyl, lecz są manipulowane przez służby specjalne Białorusi i Rosji. Coraz częściej dochodzi do brutalnych ataków na polskich żołnierzy, Straż Graniczną i policję, co jest absolutnie nieakceptowalne. W związku z tym na granice skierowano dodatkowe siły wojskowe i policyjne.

 

Podczas konferencji Kosiniak-Kamysz podkreślił, że ataki fizyczne na polskich funkcjonariuszy nie będą tolerowane i spotkają się z adekwatną reakcją. Po niedawnym incydencie, w którym polski żołnierz został ugodzony nożem, podjęto decyzję o wzmocnieniu ochrony granicy, wysyłając dodatkowe siły oraz wyposażając żołnierzy w nowoczesny sprzęt ochronny. W środę na miejsce przybyli żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, która składa się z doświadczonych komandosów, uczestniczących w misjach w Afganistanie, Iraku oraz Kosowie.

 

 

 

Minister zaznaczył, że niezbędna jest intensyfikacja działań oraz lepsza koordynacja sił na granicy. Dodatkowe jednostki policji zmobilizowano do walki z tłumem. Pogranicznicy i żołnierze otrzymają wsparcie medyczne od jednostek służby zdrowia znajdujących się w pobliżu granicy.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz stanowczo o religii w szkole. Co dalej z przedmiotem?

 

Podczas wystąpienia Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się również do niedawnego cyberataku na Polską Agencję Prasową (PAP). W wyniku ataku opublikowano fałszywą informację o mobilizacji i wysłaniu Polaków na front w Ukrainie. Minister ostrzegł przed dezinformacją, której celem jest wywołanie chaosu i paniki w społeczeństwie. Zwrócił uwagę na rosnącą liczbę incydentów w cyberprzestrzeni, która w ubiegłym roku wyniosła 80 tysięcy, a w bieżącym roku może być ich nawet dwa razy więcej.

 

Kosiniak-Kamysz apelował o rozwagę i niewierzenie fałszywym informacjom rozpowszechnianym w mediach społecznościowych. Podkreślił, że celem takich działań jest destabilizacja i wzbudzenie niepokoju wśród obywateli.

 

Źródło: Facebook / Władysław Kosiniak-Kamysz

 

Podsumowując swoje wystąpienie, minister zapewnił, że polskie siły zbrojne i służby są gotowe do skutecznej obrony granic oraz przeciwdziałania wszelkim zagrożeniom. Działania podejmowane na granicy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa kraju oraz obywateli. Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Polska nie pozwoli na naruszanie swojej suwerenności i każde naruszenie prawa spotka się z odpowiednią reakcją.

 

W obliczu rosnącego napięcia na granicy i zagrożeń w cyberprzestrzeni, władze podejmują niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo kraju. Wzmocnienie sił na granicy oraz zwiększona czujność w zakresie cyberbezpieczeństwa są kluczowe dla ochrony przed wrogimi działaniami. Minister zakończył swoje wystąpienie zapewnieniem, że Polska pozostanie silna i odporna na wszelkie próby destabilizacji.

 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest dynamiczna i wymaga ciągłej uwagi. Władze muszą działać zdecydowanie, aby przeciwdziałać zagrożeniom i zapewnić bezpieczeństwo zarówno na granicy, jak i w cyberprzestrzeni. Działania te są niezbędne dla ochrony suwerenności kraju oraz spokoju jego obywateli.

 

Źródło: onet.pl

 

TO dzieje się na granicy Polski z Białorusią! Wyciekł tajny raport Straży Granicznej!

Komentarze