SZOKUJĄCA DECYZJA PUTINA! Oficjalnie postanowił, co stanie się z…

Putin

Władimir Putin ostatecznie podjął decyzję w sprawie tego co stanie się z zabalsamowanym ciałem Włodzimierza Lenina. Ciało spoczywa obecnie w mauzoleum na placu Czerwonym w Moskwie.

Do tej pory uważano, że przywódca rewolucji powinien zniknąć z tak eksponowanego miejsca. Obecny prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że żadnych przenosin zwłok nie będzie. Polityk ma istotny powód. 

 

 

Putin przedstawił swoją decyzję na konferencji prasowej w Moskwie. Jeden z dziennikarzy spytał prezydenta Rosji, czy zdaniem lidera zabalsamowane ciało Włodzimierza Lenina powinno zostać usunięte z dotychczasowego miejsca spoczynku. Prezydent Rosji oświadczył, że jego opinia w tej kwestii nie zmieniła się i wciąż podtrzymuje swoje stanowisko.

 

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE GWIAZDA KINA. Zasłynął dzięki…

 

Z czego wynika decyzja prezydenta? Władimir Putin uzasadnił, że w Rosji wciąż żyje wielu obywateli, którzy mają sentyment do ZSRR. Dziennikarze uważają, że to ukłon w kierunku Partii Komunistycznej. Wśród opozycji obecnego rządu jej członkowie stanowią najliczniejszą grupę. Władimir Putin przyznał także, że sam nie należy do entuzjastów poprzedniego systemu. Mimo że nie kwestionuje znaczenia roli Włodzimierza Lenina w historii Rosji, stwierdził, że lider partii bolszewickiej był przede wszystkim rewolucjonistą, a nie mężem stanu. Prezydent nie wyklucza jednak, że ciało Lenina będzie w przyszłości przeniesione z Placu Czerwonego. Jednak w najbliższym czasie prezydent Rosji nie widzi podobnej możliwości. W 2017 roku ośrodek VTsIOM przeprowadził sondę wśród obywateli Rosji. Wówczas aż 60 proc. ankietowanych wyraziło opinię, że ciało powinno zniknąć z Mauzoleum. 

źródło: france24, fot. facebook

Komentarze