SZOKUJĄCA DROŻYZNA w HELU i ŚWINOUJŚCIU! Najmniej wydasz w TYM MIEJSCU w POLSCE!

Za wakacyjny pobyt najwięcej zapłacimy w Helu i w Świnoujściu. W tych miejscach noclegi są horrendalnie drogie. Jednak na mapie Polski są też miejsca, gdzie wypoczniesz za znacznie mniejsze pieniądze.

 Wakacyjna drożyzna

Te wakacje są wyjątkowo drogie ze względu na rekordową inflacje, która nam towarzyszy. Wysokie ceny benzyny, żywności, wzrost cen gazu i energii elektrycznej, to wszystko przełożyło się na koszmarnie drogie urlopy. Jednak mimo drożyzny Polacy chcą odpocząć. Ceny nad morzem przyprawiają o zawrót głowy. Rodzice z dwójką dzieci za nocleg w wynajętym apartamencie w Świnoujściu wydadzą najwięcej. Koszt takiego pobytu to 4,2 tys. zł za same noclegi. W Helu za tygodniowy pobyt zapłacimy nieco mniej, bo 4 tysiące złotych. Podobnie ceny kształtują się w Ostródzie. Natomiast najmniej 4-osobowa rodzina wyda na pobyt na Podlasiu. Za tygodniowy pobyt w Białymstoku zapłaci 1,4 tys. zł. Warto też jechać w Bieszczady. Za tygodniowy pobyt w Ustrzykach Dolnych zapłacimy 1,7 tys. zł a w Sanoku 1,9 tys. zł.

Wzrost cen

Według danych Związku Banków Polskich ceny wakacji z zeszłego roku w porównaniu do cen tegorocznych bardzo wzrosły. Przykładowo za pobyt w Zakopanem rok temu płaciliśmy 1,6 tys. zł. Teraz zapłacimy 3,1 tys. zł. Za pobyt w Giżycku w ubiegłe wakacje musieliśmy zapłacić 2,2 tys. zł, a teraz już 3 tys. zł. Za wakacje w gdańsku płaciliśmy 1,6 tys. zł a teraz jest to 3,1 tys. zł. Zaskakują ceny z Bieszczad. Za pobyt w Ustrzykach Dolnych płaciliśmy 1,8 tys. zł. W tym roku zapłacimy za noclegi 1,7 tys. zł. Średnio Polacy na letni wypoczynek planują wydać 1358 zł. Jest to o 11,1 więcej niż za zeszłoroczne wydatki.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook/ Miasto Hel

 

Komentarze