Szokujące słowa o Tadeuszu Rydzyku. „Z nim jest jak z alkoholikiem”

Nie da się ukryć, że Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli duchowieństwa w Polsce. 

Z jednej strony ma mnóstwo zwolenników, którzy chętnie przesyłają datki na jego wszelkie inwestycje. Z drugiej zaś ma też przeciwników, którzy zarzucają mu hipokryzję i materializm. Choć ojciec Rydzyk jest kapłanem, to zaistniał również jako biznesmen i komentator życia politycznego w naszym kraju. Ponadto jest założycielem i Telewizji Trwam, Radia Maryja oraz Naszego Dziennika. Były współpracownik księdza Tadeusza Rydzyka postanowił wyjawić, jakim człowiekiem jest sławny redemptorysta. Wiadomo, że to znajomy znanego polityka PSL, Jana Filipa Libickiego, senatora. Zdradził mu, jak wyglądała praca z wspomnianym zakonnikiem. 

Jeden z tabloidów zacytował wypowiedź przyjaciela Libickiego:

„Z ojcem jest trochę tak jak z alkoholikiem. Jak przychodzą wybory, to koniecznie chce się zaangażować w popieranie czegoś. Potem, jak wybory się kończą, ogłasza, że to już ostatni raz, że następnym razem radio będzie absolutnie apolityczne, nikomu się nie da wrobić i wykorzystać. Zupełnie jak nałogowiec, który mówi, że już nigdy w życiu nie weźmie wódki do ust, a gdy przychodzi kolega z podwórka i powie: „to walniemy sobie pięćdziesiątkę”, znowu sięga do kielicha.”

Zdaniem wielu poglądy polityczne ojca Rydzyka nie są do końca znane, gdyż trudno je określić na podstawie jego wypowiedzi. Inni zaś uważają, że duchowny jest ściśle powiązany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Motywem mają być pieniądze, które toruński kapłan miał otrzymywać od PiS. 

Komentarze