Szukasz pracy? Te stanowiska są NAJMNIEJ STRESUJĄCE

Czy pamiętasz miejsce pracy, w którym nie znałeś stresu? No właśnie… Każdy zawód wymaga od nas zaangażowania, zatem zawsze gdzieś w głębi obawiamy się o nasze wyniki. Istnieją jednak stanowiska, które z różnych przyczyn mogą nas wyprowadzać z równowagi każdego dnia. Czasami przyczyni się do tego przełożony, czasami współpracownik, ewentualnie klient… Lecz zdarza się, że sama funkcja, którą pełnimy jest tak stresująca, że rujnuje nam samopoczucie. Istnieją również takie miejsca pracy, które określa się jako sielankę. Jeden z portali informacyjnych przeprowadził dokładne badania na ten temat. Sprawdź, być może masz predyspozycje do przebranżowienia się i zaczynania każdego dnia pracy z uśmiechem.

Najmniej stresuje się diagnosta USG. Poziom stresu oszacowano na 5,07 punktów. W tym zawodzie można zarobić około 2900 brutto. 

Drugie miejsce na podium należy do interesującej posady, która nazywa się compliance officer. Polega na trosce o zgodność działalności z regulacjami prawnymi. Poziom stresu to jakieś 5,76 punktów, a zarobki brutto sięgają nawet 7400 zł!

Brązowy medal wędruje do fryzjerów, którzy swój poziom stresu oszacowali na 6,72. Podaje się, że średnie zarobki to około 2600 zł, lecz to zależy od miejsca pracy. 

Ponadto najmniej nerwów kosztuje praca nauczyciela akademickiego, protetyka słuchu, jubilera, technika farmacji, researchera… Wszystkie te zawody łączą stosunkowo dobre zarobki no i przyjemna atmosfera. 

Jak widać, w rankingu wspomniano o przeróżnych branżach, każda bowiem skrywa w sobie wiele zalet. Wyniki tych badań są naszym zdaniem dość ogólne. Mnóstwo osób odnalazło szczęście w bardziej stresujących zawodach i kocha je właśnie za codzienną dawkę adrenaliny. 

 

Komentarze