Szymon Hołownia kolejnym prezydentem? Wszystko na to wskazuje

Ten świat trzeba zmieniać. Realnie zmieniać. Nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla tych, których bardzo kochamy” – pisze Szymon Hołownia. Czy dziennikarz będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Polski?

Choć informacje te nie zostały potwierdzone, to zdaniem wielu Hołownia rzeczywiście wystartuje w wyborach. Podobno od pewnego czasu przygotowuje się do tego. Jak dotąd zasłynął jako autor książek oraz działacz społeczny. Angażuje się również w pomoc potrzebującym, założył fundację a także walczy o reformy w Kościele. Mimo to nadal kojarzy się go przede wszystkim jako prowadzącego „Mam Talent” i tu rodzi się pytanie: czy nagły skok w politykę okaże się udany? 

Okazuje się, że działalność charytatywna i skupienie się na problemach społecznych mogą być tą mocną stroną Szymona Hołowni. Zdaniem wielu Polacy są zmęczeni ciągłym zamiataniem spraw pod dywan i mydleniem oczu wizją rzekomego dobrobytu w naszym kraju. Skąd zatem przypuszczenia, że dziennikarz przygotowuje się do kandydatury w zbliżających się wyborach prezydenckich? Wystarczy spojrzeć na jeden z jego ostatnich wpisów:

Ta książka jest też wybiciem się do skoku w kolejną czterdziestkę (jak Bóg da). Obaj (razem z Marcinem Prokopem – przyp.red.) kończymy teraz w naszym życiu jakieś sprawy (ja superfajną, trwającą już 12. lat przygodę z „Mam Talent!”, tegoroczna – to moja ostatnia edycja) zaczynamy w naszym życiu nowe rzeczy, budujemy zupełnie nowe stragany. I ja, i on wiemy, że naszym córkom nie chcielibyśmy zostawić w spadku biblioteczki pełnej mądrych myśli. Ten świat trzeba zmieniać. Realnie zmieniać. Nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla tych, których bardzo kochamy.”

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne stanowisko Hołowni. Wiadomo, że w najbliższym czasie ma odwiedzić kilka polskich miast, w tym Bydgoszcz, Gdańsk i Kraków. Czyżby przygotowywał się do spotkań z obywatelami, które niewątpliwie czekają go, gdy ogłosi swoją kandydaturę?

Komentarze