Tajny biznes w środku lasu! Na tym dorobili się FORTUNY!

W środku lasu założyli fabrykę, w której wytwarzali bardzo cenne substancje. Dorobili się na tym niezłej fortuny!

CBŚP zlikwidowało laboratorium, w którym były produkowane substancje psychotropowe – amfetamina i 4CMC (klefedron).

Policjanci ustalili, że na terenie powiatu grójeckiego produkowane są narkotyki syntetyczne. Wytwórnia znajdowała się w odludnym miejscu. Nie było tam innych zabudowań oraz osób postronnych.

– Podczas akcji, wsparcia CBŚP udzielili funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Warszawy, którzy zatrzymali dwie osoby, tj. 44-letniego Krzysztofa J. ps. Złomek oraz 49-letniego Adama K. Obaj mężczyźni są podejrzani o produkcję substancji psychotropowych. Krzysztof J. jest dobrze znany policjantom, ponieważ w 2016 roku został zatrzymywany w trakcie likwidowania przez CBŚP tzw. „mobilnego” laboratorium amfetaminy i był także podejrzany o wytwarzanie amfetaminy w zlikwidowanym w 2012 roku w Czarnym Lesie, największego laboratorium narkotykowego w Polsce – podała Policja.

Fot. policja.pl

W trakcie przeszukiwań domu i budynku gospodarczego policjanci trafili na trop laboratorium, w którym trwał proces wytwarzania narkotyków. Szokuje skala, na jaką były wytwarzane środki psychotropowe. Do produkcji amfetaminy przygotowano 3 linie produkcyjne. Zabezpieczono reaktor, w którym było 400 litrów gotowego narkotyku 4CMC, 35 litrów amfetaminy, 4 kg siarczanu amfetaminy i kilogram marihuany!

– Oprócz tego na posesji znajdowało się kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do wytwarzania narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi około 15 mln zł. Ponadto zabezpieczono ponad 1,5 tys. litrów cieczy stanowiącej odpady poprodukcyjne 4CMC i amfetaminy – czytamy w relacji mundurowych.

Zabezpieczony sprzęt i urządzenia świadczą o tym, że laboratorium mogło funkcjonować od kilku miesięcy.

Same oględziny policja prowadziła aż 24 godziny! Stężenie szkodliwych dla zdrowia oparów było tak duże, że do wentylacji konieczne było zaangażowanie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu!

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Na razie trafili do aresztu na 3 miesiące.

  • Fot. policja.pl, Pixabay
  • Źródło: Policja

 

Komentarze