Taka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia! Synoptycy zapowiadają, że…

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiacie się z pewnością, jaka czeka nas pogoda w tym okresie. Zobaczcie, czy w tym roku czekają nas wymarzone białe święta!

Kolędy, pięknie przystrojona choinka, a za oknem biały puch – czy właśnie tak będą wyglądały najbliższe Święta Bożego Narodzenia? Meteorolodzy „AccuWeather” podali pierwsze prognozy na ten zimowy okres. 

Grudzień będzie obfitował w zmienne pogody: czekają nas ulewne deszcze oraz deszcz ze śniegiem. Większe mrozy pojawią się dopiero z początkiem przyszłego roku. 

Święta Bożego Narodzenia – jaka czeka nas pogoda? 

Portal AccuWeather przewiduje, że zima 2019/2020 w naszym kraju będzie się mocno różnić w zależności od danego regionu – mieszkańcy wschodniej Polski muszą się przygotować na mróz i śnieg. Pogoda nie będzie ich oszczędzać! 

Mróz i śnieg mają się pojawić zwłaszcza w drugiej połowie grudnia. Z tego powodu w grudniu będą panowały niekorzystne warunki atmosferyczne na drogach. Ta informacja powinna stać się w szczególności istotna dla wszystkich kierowców. Apelujemy o rozwagę! 

Ataki mroźnego powietrze z Syberii spowodują, że chłodne temperatury ogarną następujące kraje: Polskę, Ukrainę, Białoruś, a także Rosję. Synoptycy przewidują, że warunki atmosferyczne nie będą stabilnej, wręcz przeciwnie mogą się zmienić w ciągu kilku godzin. Pojawią się mrozy, ale również dni, w których przeważać będzie słoneczna pogoda. 

Taka pogoda ma się także utrzymać w styczniu. To idealny moment, aby wybrać się na ferie i skorzystać z zimowych szaleństw. To dobra informacja dla zapalonych narciarzy i fanów jazdy na desce snowboardowej.

Zdjęcie: Pexels

Zobacz też:POGODA NA DZIŚ: Nadciąga MRÓZ nad EUROPĘ. W niektórych regionach SPADNIE ŚNIEG!

Komentarze