Takie są pierwsze przesłanki! Zima w tym roku zapowiada się…

Zastanawiacie się jaka czeka nas zima w sezonie 2019/2020? Okazuje się, że są już pierwsze przesłanki, które sugerują, że nie powinniśmy się jej obawiać. Zachęcamy do przeczytania artykułu. Szczegóły poniżej.

Według długoterminowej prognozy pogody, opublikowanej przez amerykański portal AccuWeather tegoroczny grudzień będzie pełen niespodzianek. Czekają nas ulewy oraz śnieg z deszczem. Początek zimy będzie raczej przypominał srogą jesień. Co ciekawe, utrzymywać się będą wysokie temperatury, które spowodują, że częściej doświadczymy opadów deszczu niż śniegu. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała na wschodzie. Mieszkańcy tej części kraju powinni przygotować się na mroźne uderzenie zimy. 

Wiele wskazuje na to, że styczeń będzie dość ciepły, ale również deszczowy. Powinniśmy przygotować się na częstsze ulewy, a nie opady śniegu.Poszczególne części naszego kontynentu mają mieć do czynienia ze stabilnymi warunkami atmosferycznymi w skali całego sezonu.

Początek lutego w Europie Wschodniej zapowiada się bardzo mroźny. Wszystko za sprawą ataku mroźnego powietrza z Syberii. W tym okresie musimy przygotować się na bardzo niskie temperatury. Odczują to mieszkańcy Polski, Białorusi, Ukrainy, a także Rosji. 

Nieco odmienne zdanie na ten temat mają meteorolodzy z Silver Spring w stanie Maryland. Specjaliście sugerują, że okres zimy w Polsce będzie krótki i dość ciepły, w szczególności w grudniu. 

Źródło: Echo dnia

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze