Takie zachowania na ślubach to SKANDAL! Radzimy, jak być dobrym gościem weselnym

Sezon ślubny jeszcze trwa, dlatego postanowiliśmy poruszyć ten problem. Ostatnio w sieci pojawiało się wiele artykułów na temat par młodych, które przesadziły z wymaganiami wobec swoich gości.

Niestety goście także zachowują się nietaktownie. W tym artykule podpowiemy Wam, jak świetnie bawić się na weselu i jednocześnie nie sprawić przykrości gospodarzom. Najczęściej zdarzają im się wtopy w zakresie nieodpowiedniego stroju, nieuprzejmego zachowania oraz w kwestii niedostosowania się do próśb państwa młodych. Oczywiście rozumiemy, że wesele związane jest ze spożyciem alkoholu, rozluźnioną atmosferą, lecz należy pamiętać aby nie zrujnować parze młodej tego najważniejszego dnia. Jeszcze zanim założycie garnitury i eleganckie sukienki sprawdźcie, na co nalezy uważać. 

Przede wszystkim należy zacząć od zaproszenia – musicie dostosować się do wszelkich zasad, które zastrzegają państwo młodzi. Jeśli informują, że wesele jest dla dorosłych, to w żadnym wypadku nie przyprowadzajcie Waszych pociech bez zapowiedzi. W lokalu nie będą miały zapewnionych warunków do zabawy ani miejsc przy stole. Natomiast rodzice, którzy stawili się na imprezie bez dzieci poczują się upokorzeni (pomyślą, że młodzi wybierali kto może wziąć dzieci, a kto nie). 

Kolejna sprawa to punktualność. W kościele lub urzędzie powinniście się stawić o czasie, aby nie okazało się, że narzeczeni wchodzą do prawie pustego budynku. Będzie im po prostu przykro. Warto też zwrócić uwagę na strój. Panowie koniecznie powinni założyć garnitury, a panie sukienki oprócz tych białych i czarnych. Biały to kolor zarezerwowany dla panny młodej, a czerń kojarzy się z żałobą. 

Już na weselu proponujemy uważać na ilości spożywanego alkoholu. Postarajcie się nie mieszać różnych trunków. Wiadomo, że trzeba się rozluźnić, ale nie upić do nieprzytomności. 

Prezent dla młodej pary powinien być praktyczny i na miarę możliwości. Nie musicie brać pożyczek, aby dać im pokaźną sumkę, ale też nie dawajcie pustej koperty. Wyobraźcie sobie, jakbyście się czuli, gdyby ktoś wręczył Wam zamiast prezentu wycinki z gazet w kopercie. Przykre prawda?

Ale przede wszystkim zabierzcie ze sobą dobry humor. Pokażcie gospodarzom, że cieszycie się razem z nimi, a wtedy na pewno będzie to dla nich niezapomniane przeżycie. 

Komentarze