„Taniec z Gwiazdami” dobiegł końca! Dziesiątą edycję wygrali…

To już koniec zmagań uczestników 10. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Znamy wyniki!

Choć wiadomo już, kto wygrał, to nie da się zaprzeczyć, że walka była zacięta. Nie brakowało emocji, prywatnych dramatów i chwil wielkiej euforii. Przypominamy, że w półfinale odpadła Sandra Kubicka. W wielkim finale zmierzyła się więc Barbara Kurdej-Szatan oraz Damian Kordas. W ostatnim odcinku obecnego sezonu pojawiły się również największe przeboje polskich gwiazd sceny muzycznej: Michała Szpaka, Cleo, Edyty Bartosiewicz… Okazało się także, że jurorzy nie kryli zachwytu wyborem widzów. „Rozpiera mnie duma, że Polacy wybrali te dwie pary. To jest finał marzeń” – mówiła wzruszona Iwona Pavlović…

Na otwarciu finału wystąpili wszyscy uczestnicy dziesiątej edycji „TzG”. Natomiast finaliści rozpoczęli swoje zmagania o Kryształową Kulę, na które łącznie składały się trzy rundy. Pierwsza polegała na zaprezentowaniu choreografii, w której wcześniej czuli się najlepiej. W drugiej mieli zatańczyć przy utworach Michała Szpaka i Cleo, zaś w trzeciej – wykonać emocjonujący taniec w stylu „show dance”. 

Basia Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke wykonali najpierw rumbę, za którą otrzymali 27 punktów. Aż 29 punktów zdobył jej przeciwnik, który współpracował z Janją Lesar. Para zdecydowała się na pasodoble. 

W drugiej rundzie Basia  i Jacek wywalczyli 29 punktów za piękny taniec przy akompaniamencie piosenki Michała Szpaka. Całkiem dobrze poszło też Damianowi i Janji, którzy za choreografię do piosenki Cleo otrzymali 27 punktów. 

W ostatnim etapie Basia i Jacek zaskoczyli widzów tańcem w rytm utworu „Dumka na dwa serca”. Nie zabrakło odpowiednich strojów rodem z filmu „Ogniem i mieczem”. Otrzymali aż 30 punktów!

Natomiast Damian i Janja pożegnali się z widzami prezentując taniec do utworów „Nie opuszczaj mnie” Młynarskiego i „Ostatni” Edyty Bartosiewicz. Im również udało się zdobyć 30 punktów. 

Jury było bardzo wzruszone i zachwycone pięknymi występami, jednak ostateczna decyzja należała do widzów. Oni wytypowali zwycięzcę show – Damiana Kordasa. Celebryta nie krył szoku i wzruszenia.

„Ja nie wiem, co mam teraz powiedzieć. Nie byłem przygotowany do żadnej mowy pożegnalnej. Tobie Janju dziękuje że znosiłaś moje marudzenie, że byłaś ze mną. Dziękuję jurorom za te wszystkie oceny. Basiu jesteś wspaniałą tancerką. Uwielbiam cię” – dziękował Kordas. 

Komentarze