Te PORZEKADŁA skrywają w sobie MOC! 8 najcenniejszych mądrości!

porzekadła

Czym są tzw. porzekadła i czy warto się do nich stosować? Z pewnością są to pewne mądrości życiowe, które od lat skrywają w sobie ukryte przesłanie oraz moc.

 

Poznaj 8 najlepszych mądrości ludowych:

 

1.Jedno jabłko dziennie trzyma doktora z dala ode mnie. Amerykańscy doktorzy dowiedli, że u chorych na serce (osoby cierpiące na niewydolność serca, miażdżycę, będące po zwałach) po roku jedzenia jednego jabłka dziennie ryzyko zaostrzenia choroby spadło o blisko 40 proc, a o 45 proc. zagrożenie kolejnym zawałem.

 

2.Częste mycie skraca życie. Jak pokazują badania życie w sterylnych warunkach sprawia, że układ odpornościowy nie uczy się walczyć z otaczającymi nas bakteriami i wirusami.

 

3.Lepiej wydać na piekarza niż na aptekarza. Wykazano, że organizm spożywający wyroby z pszenicy wydziela więcej estrogenów oraz chroni przewód pokarmowy przed pasożytami. Jęczmień w krajach Środkowego Wschodu uznawany jest za lek nasercowy, bo obniża poziom złego cholesterolu oraz działa przeciwnowotworowo.

 

4.Pijąc cudze zdrowie, psujemy własne. Według niektórych doniesień naukowych alkohol może powodować podwyższenie stężenia wapnia i kwasu moczowego, a więc powinny go unikać osoby ze skłonnością do kamicy nerkowej.

 

5.Kto pomiernie je i pije ten zawsze dłużej żyje. Umiar w jedzeniu i piciu sprzyja zdrowiu i chroni przed otyłością.

 

6.Zimna woda zdrowia doda. Kąpiel w zimnej wodzie czy letni nawet prysznic zdecydowanie pobudza ciało i umysł. Pobudza też pracę serca, poprawia krążenie i ukrwienie tkanek. Dobrym sposobem hartowania organizmu jest naprzemienny prysznic-raz zimną, raz ciepłą wodą.

 

7.Zmęczenie ciała jest zdrowe dla duszy. To jest zależne od indywidualnych predyspozycji, jednak w większości przypadków po zmęczeniu fizycznym lepiej się śpi oraz poprawia się apetyt.

 

8.W zdrowym ciele, zdrowy duch. Kto dba o swoje ciało ten ma sprawny umysł. Do poprawienia kondycji i zachowania zdrowia rekomendowana jest wszelka aktywność fizyczna.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zrozpaczona kobieta płakała w centrum miasta! ZOBACZ REAKCJĘ LUDZI!

 

 

Źródło:poradnikzdrowie/pixabay

Komentarze