TEGO chce Trzaskowski od Dudy! „To dla prezydenta niepowtarzalna szansa”

Spotkanie Trzaskowski-Duda. Prezydent Warszawy zdradził czego oczekuje od głowy państwa.

W czwartek dojdzie do spotkania Rafała Trzaskowskiego z Andrzejem Dudą. Prezydent Warszawy podkreśla, że liczy na merytoryczną rozmowę.  Trzaskowski wyznał, że „to dla prezydenta niepowtarzalna szansa, by druga kadencja była zupełnie inna”. Powiedział ponadto o co zamierza poprosić prezydenta.

Rafał Trzaskowski gościł w programie „Fakty po Faktach” w TVN24. Prezydent Warszawy został zapytany o swoje spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Liczę na merytoryczną rozmowę. Wiemy, że te wybory nie były równe. Musimy popracować nad tym, robić wszystko, by kolejne wybory były demokratyczne. Liczę, że uzyskam taką deklarację od pana prezydenta – powiedział Trzaskowski.

Dodał także, że druga kadencja urzędującego prezydenta to „niepowtarzalna szansa na bycie prezydentem wszystkich Polaków”. – Ja nie chcę stawiać warunków, ale mam nadzieję, że prezydent rozumie to, że ma jedyną szansę na to, by ta druga kadencja była zupełnie inna. Liczę na to, że stanie na wysokości zadania – podkreślił.

Podczas programu prezydent Warszawy został także zapytany o zatrzymanie byłego ministra w rządzie Donalda Tuska – Sławomira Nowaka.– Byłem zaskoczony. Wątpliwości pojawia się mnóstwo, ja nie mam zaufania do prokuratury. Teraz trzeba poczekać na wyrok w tej sprawie. Widzę, że służby i prokuratura działają dzisiaj na zamówienie polityków. Mam nadzieję, że nie byłem obiektem inwigilacji, ani żaden członek mojego sztabu – zanzaczył Rafał Trzaskowski.

Komentarze